Zaproszenie na Ogólnopolską Konferencję "Infrastruktura i ochrona środowiska w sektorze energetycznym". Poznań, 16-17 kwietnia 2013 r.

26.03.2013

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji "Infrastruktura i ochrona środowiska w sektorze energetycznym", która odbędzie się w dn. 16-17 kwietnia 2013 roku w Poznaniu.

Tegoroczna edycja Projektu koncentruje się w swej tematyce na dwóch zdaniem Organizatorów kluczowych wyzwaniach stojących przed sektorem energetycznym w Polsce i w Europie – rozbudowie infrastruktury energetycznej i wymogom ochrony środowiska oraz rozwoju odnawialnych źródeł energii.

Wśród  prelegentów nie zabraknie przedstawicieli środowiska akademickiego, administracji publicznej, niezależnych ośrodków badawczych, mediów oraz osób zawodowo związanych z sektorem energetycznym. Konferencja została podzielona na dwa dni tematyczne oraz cztery panele dyskusyjne,

wnioski wypracowane w trakcie Projektu organizatorzy planują złożyć na ręce Ministra Gospodarki w związku z toczącymi się pracami nad nową Polityką energetyczną Polski.

Wybrani prelegenci tegorocznej edycji:

- dr Paweł Kowal, Parlament Europejski,
- prof. dr hab. inż. Anna Walaszek-Pyzioł, Uniwersytet Jagielloński,
- Artur Różycki, Prezes ENEA Operator,
- dr Filip M. Elżanowski, Uniwersytet Warszawski,
- dr Mariusz Swora, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki w l. 2007-2010,
- Tomasz Chmal, Instytut Sobieskiego,
- Maciej Woźniak, Doradca Ministra Środowiska,
- prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka,
- Piotr Spaczyński, Kancelaria SSW,
- dr Jan Rączka, Prezes Zarządu NFOŚiGW w l. 2008-2012.

Formularze rejestracyjne oraz pełen program Konferencji można znaleźć na stronie internetowej Projektu www.infrastruktura-srodowisko.pl.

Zachęcamy również do odwiedzenia prowadzonego przez nas Portalu Rynek-energetyczny.pl oraz śledzenia nas na Twitterze @Rynek_energii.

Infrastruktura i ochrona środowiska w sektorze energetycznym - prezentacja Projektu