Zamówienia a prawo autorskie i spory - oferta szkoleń firmy BOMIS

18.03.2015

SPORY W KONTRAKTACH NA INWESTYCJE BUDOWLANE REALIZOWANE W OPARCIU
O ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

Poznań, BOMIS, 24 marca 2015 r.

Podczas szkolenia przedstawiamy
w szczególności ryzyka związane
z nieprawidłowym obliczeniem ceny, jak
i przyjęciem przez zamawiającego oferty zawierającej cenę rażąco niską, również
w  kontekście nowych środków unijnych.

Ważną część szkolenia stanowi przedstawienie problemów związanych z podwykonawstwem oraz możliwych rozwiązań dla zamawiających, wykonawców oraz podwykonawców i odniesienie ich do obowiązujących przepisów. Przedstawimy także coraz szerzej stosowany przez wykonawców przepis art. 6491 Kodeksu Cywilnego tj. żądanie ustanowienia gwarancji zapłaty.

Polecamy także

FIDIC - DOCHODZENIE ROSZCZEŃ
I ROZSTRZYGANIE SPORÓW W OPRACIU
O WARUNKI KONTRAKTOWE

Poznań, BOMIS, 5 maja 2015 r.

PRAWO AUTORSKIE W INWESTYCJACH BUDOWLANYCH REALIZOWANYCH
W OPARCIU O ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

Poznań, BOMIS, 1 kwietnia 2015 r.

Podczas szkolenia omówione zostaną: przedmiot ochrony prawa autorskiego (projekty inżynieryjne, projekty architektoniczne, urbanistyczne, projekty informatyczne etc.); dopuszczalność wprowadzania zmian przez zamawiającego
w projektach; przejście praw autorskich na zamawiającego; wynagrodzenie przysługujące wykonawcy (twórcy); klauzule umowne; rażąco niska cena - odrzucenie oferty; problemy związane z ryczałtowym rozliczaniem wynagrodzenia wykonawcy
w przypadku zmian zakresu przedmiotu umowy (zakres świadczeń); obowiązki zamawiającego oraz wykonawcy wobec podwykonawców; zapłata wynagrodzenia podwykonawcy; uprawnienia przysługujące podwykonawcy; terminy zapłaty; gwarancje zapłaty;  żądanie wykonawcy ustanowienia zabezpieczenia przysługującego mu wynagrodzenia; prawo wykonawcy do odstąpienia od umowy z żądaniem wobec zamawiającego zapłaty kary umownej.

Opisy szkoleń [zakres tematyczny, uwarunkowania organizacyjne] dostępne są  dla Państwa na stronie www.bomis.pl w zakładce terminy szkoleń.  Jesteśmy również do Państwa dyspozycji  pod numerami telefonów: 61/671 29 24 lub kom.  665 484 888, a także adresem e-mail: bomis@bomis.pl.