Szkolenie „Rynek węgierski - prawne aspekty współpracy gospodarczej", Kraków, 24.06.2014r.

17.06.2014

Enterprise Europe Network

przy Izbie Przemysłowo-Handlowej w Krakowie

Kancelaria Mikulski i Wspólnicy Spółka Komandytowa

zapraszają do udziału w szkoleniu nt.:

„Rynek węgierski - prawne aspekty współpracy gospodarczej"

Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do mikro, małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą, zawierających, bądź zamierzających zawierać umowy handlowe z partnerami węgierskimi, zainteresowanych zagadnieniami związanymi z polsko-węgierską współpracą gospodarczą. Celem szkolenia jest m.in. wsparcie osób odpowiedzialnych za nawiązywanie i rozwijanie relacji biznesowych z kontrahentami z Węgier w zakresie formalno - prawnych uwarunkowań współpracy.

Szkolenie odbędzie się

w dniu 24 czerwca 2014 roku, o godz. 10.00,

w siedzibie IPH w Krakowie, przy ul. Floriańskiej 3, II p.

Program szkolenia:

945 - 1000     Rejestracja uczestników

1000 - 1030   Powitanie uczestników, rozpoczęcie szkolenia

Enterprise Europe Network - międzynarodowa sieć wsparcia biznesu

Krótkie wprowadzenie do szkolenia

1030 - 1110    Część I

• Prawne uregulowania zawierania umów na Węgrzech oraz doświadczenia związane z ich zawieraniem
  • Najważniejsze typy umów zawieranych pomiędzy polskimi i węgierskimi firmami
  • Umowy międzynarodowe a prawo węgierskie
  • Najczęstsze problemy związane z umowami handlowymi zawieranymi pomiędzy kontrahentami z różnych krajów

1110 - 1150    Część II

• Założenie spółki na Węgrzech
  • Możliwe rodzaje spółek (wady i zalety)
  • Przygotowanie procedury założenia spółki i wpis nowej spółki do rejestru
  • Ustawowe uwarunkowania funkcjonowania spółki wpisanej do rejestru

1150 - 1205    Przerwa na kawę

1205 - 1245    Część III

• Elementy umów handlowych i umów cywilnoprawnych
  • Ważność i nieważność umów
  • Zabezpieczenie umów
  • Odpowiedzialności i obowiązki gwarancyjne stron
  • Zakończenie umowy

1245 - 1310   Sesja pytań i odpowiedzi

1310 - 1340   Lunch

1340 - 1420   Część IV

• Najważniejsze umowy w obrocie gospodarczym na Węgrzech
  • Wykonywanie pracy na Węgrzech na podstawie umów różnego rodzaju
  • Umowa o pracę, umowa managerska, umowa zlecenia na Węgrzech
  • Obowiązujące elementy umów o pracę na Węgrzech
  • Umowy dotyczące korzystania z nieruchomości

1420 - 1500  Część V

• Dochodzenie należności na Węgrzech
  • Postępowanie upadłościowe spółki wpisanej do rejestru handlowego na Węgrzech (prawa i możliwe czynności wierzycieli)
  • „Postępowanie likwidacyjne" i „dobrowolne postępowanie likwidacyjne" spółki wpisanej do rejestru handlowego na Węgrzech (prawa i możliwe czynności wierzycieli)
  • Postępowanie egzekucyjne wobec spółki wpisanej do rejestru handlowego na Węgrzech (prawa i możliwości wierzycieli)
  • Postępowanie nakazowe i zwykłe postępowanie cywilne na Węgrzech
  • Alternatywne sposoby zakończenia sporu
  • Prowadzenie postępowania sądowego przed sądem powszechnym i sądem arbitrażowym (wady i zalety)

1500 - 1530   Sesja pytań i odpowiedzi

1530 - 1540   Podsumowanie i zakończenie szkolenia.

Prowadzący:

dr Tamás Balázs - adwokat, wspólnik w kancelarii Balázs&Kovátsits Legal Partnership w Budapeszcie. Specjalizuje się w prawie budowlanym, prawie spółek, prawie pracy, prawie nieruchomości, prawie upadłościowym. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz podmiotów gospodarczych.

dr Péter Mészáros - prawnik, współpracownik w kancelarii Balázs&Kovátsits Legal Partnership w Budapeszcie. Specjalizuje się w prawie spółek, prawie nieruchomości, prawie energetycznym, prawie ochrony środowiska, rejestracji produktów spożywczych i farmaceutycznych oraz w prawie zamówień publicznych.

Za udział w szkoleniu radcowie prawni uzyskają punkty na poczet wykonania obowiązku doskonalenia zawodowego.

Program szkolenia i formularz zgłoszeniowy