Szkolenie "Rozwijanie działalności w innych Państwach Członkowskich Unii Europejskiej: warunki prowadzenia działalności gospodarczej na Słowacji", Kraków, 25.11.2014r.

13.11.2014

Enterprise Europe Network

przy Izbie Przemysłowo-Handlowej w Krakowie

zaprasza do udziału w szkoleniu nt.:

Rozwijanie działalności w innych

Państwach Członkowskich Unii Europejskiej:

warunki prowadzenia działalności gospodarczej na Słowacji"

Szkolenie skierowane jest do przedsiębiorców, głównie z sektora MSP, prowadzących lub zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej na Słowacji.

Szkolenie odbędzie się w dniu 25 listopada 2014 roku, o godz. 9.00, w siedzibie IPH w Krakowie, przy ul. Floriańskiej 3, II p.

Program szkolenia:

8:50 - 9:00    Rejestracja uczestników

9:00 - 9:15    Prezentacja oferty Ośrodka Enterprise Europe Network przy IPH w Krakowie

9:15 - 10:45  Wybrane spółki funkcjonujące w prawie słowackim (spółka komandytowa, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna). Podstawowe informacje. Różnice pomiędzy prawem słowackim a polskim. Umowa kupna, umowa o dzieło - najważniejsze informacje. Różnice pomiędzy prawem na Słowacji a w Polsce. Gwarancja, rękojmia, przedawnienie, sprzedaż internetowa.

10:45 - 11:00 Przerwa kawowa

11:00 - 12:30 Sprawdzanie kontrahentów na Słowacji. Podatki: PIT, CIT; ZUS, składki socjalne, składki zdrowotne.

12:30 - 12:45 Przerwa kawowa

12:45 - 13.30 Prawo pracy - podstawowe informacje. Różnice pomiędzy prawem słowackim a polskim (terminy wypowiedzeń, odprawy, nadgodziny).

13:30 - 14:00 Sesja pytań i odpowiedzi

14:00 - 14:30 Lunch

Prowadzący: Miroslav Sperka LL.M, adwokat i partner V4 legal - międzynarodowego zespołu kancelarii adwokackich oferujących kompleksowe usługi i doradztwo prawne dla firm działających na terenie Słowacji, Czech oraz Polski. Specjalizuje się w prawie spółek, prawie pracy, prawie podatkowym, fuzjach i przejęciach.

Zaproszenie i formularz zgłoszeniowy na szkolenie