Szkolenie "Procedury przeciwdziałania praniu pieniędzy w instytucjach obowiązanych i jednostkach współpracujących"

05.02.2015

Procedury przeciwdziałania praniu pieniędzy w instytucjach
obowiązanych i jednostkach współpracujących

Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do firm i instytucji finansowych, które na gruncie ustawy z dnia 16 listopada 2000 r. o przeciwdziałaniu wprowadzaniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł oraz o przeciwdziałaniu finansowaniu terroryzmu - muszą wdrożyć odpowiednie procedury bezpieczeństwa finansowego.

Szkolenie organizuje Instytut Organizacji i Zarządzania w Przemyśle „ORGMASZ" - jednostka podlegająca Ministerstwu Gospodarki, prowadząca działalność na wielu polach naukowo - badawczych, edukacyjnych, konsultingowych oraz usługowych. Instytut istnieje od 1953 r., jest zarejestrowany w Centralnym Rejestrze Konsultantów w Brukseli (DGIA - CCR nr POL - 19105), posiada certyfikat jakości usług doradczych i szkoleniowych, zgodnie ze standardami KSU.

Szkolenie obejmuje następujące zagadnienia:

• definicje prania pieniędzy w prawie polskim i międzynarodowym;
  • zakres obowiązków i zasady współpracy polskich i międzynarodowych organizacji powołanych do walki z procederem prania pieniędzy;
  • typologie i mechanizmy wprowadzania do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł (prania pieniędzy);
  • polskie unormowania prawne, których celem jest zapobieganie i zwalczanie procederu prania pieniędzy;
  • obowiązki Generalnego Inspektora Informacji Finansowej, instytucji obowiązanych i jednostek współpracujących;
  • zakres stosowania środków bezpieczeństwa finansowego przez w/w podmioty;
  • zakres współpracy w/w podmiotów z GIIF;
  • konsekwencje niezastosowania obowiązków określonych prawem przez instytucje obowiązane i jednostki współpracujące;
  • art. 299 Kodeksu karnego w praktyce prokuratorskiej i sądowej.

Zakres szkolenia, charakter materiałów szkoleniowych oraz termin są dostosowywane do potrzeb słuchaczy, w zależności od charakteru danej instytucji lub organizacji.

Szkolenia prowadzą naukowcy i praktycy, mający styczność z w/w problematyką, w tym prokuratorzy i pracownicy naukowi związani z Instytutem Organizacji i Zarządzania w Przemyśle „ORGMASZ"

Szkolenie obejmuje 20 godzin dydaktycznych

Zajęcia odbywają się w Instytucie Organizacji i Zarządzania w Przemyśle „ORGMASZ", ul. Żelazna 87 w Warszawie lub w innymi miejscu dogodnym dla klienta.

Koszt szkolenia: 500 zł/osoby. W przypadku klientów indywidualnych, cena do negocjacji.

Szkolenie kończy się zaświadczeniem.

Zgłoszenia:

Dział Nauki i Szkoleń  - Alicja Stangreciuk-Suraj