Studia podyplomowe z zakresu współczesnych problemów nauk prawnych z seminariami doktoranckimi, Uniwersytet Opolski

26.06.2014

Szanowni Państwo!

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego organizuje począwszy od roku akademickiego 2014/2015

Studia podyplomowe z zakresu współczesnych problemów nauk  prawnych z seminariami doktoranckimi

Cel: Podczas studiów uczestnicy mają zapoznać się podstawowymi problemami współczesnych nauk prawnych i ich metodologią, opanować umiejętność wystąpień publicznych, przyswoić sobie zasady pracy naukowej i etyki tejże oraz - uczestnicząc w seminariach dyplomowych - sporządzić dysertację doktorską.

Sylwetka kandydata: Kandydaci na studia muszą legitymować się dyplomem ukończenia studiów wyższych (studiów II stopnia lub studiów jednolitych magisterskich). Studia przeznaczone są w pierwszej kolejności dla osób posiadających wykształcenie prawnicze (studia polecane są szczególnie dla prawników zamierzających poświęcić się pracy naukowej). Ponadto na studia mogą być przyjęte osoby bez wykształcenia prawniczego, w szczególności osoby z wykształceniem ekonomicznym, socjologicznym, administracyjnym i psychologicznym oraz managerowie, posiadający podstawową wiedzę w zakresie prawa.

Forma: Zajęcia mieć będą formę wykładów i konwersatoriów. Jeden przedmiot prowadzić może jednocześnie kilku pracowników  naukowo - dydaktycznych.

Uczestnictwo: Udział w zajęciach jest obowiązkowy. Słuchacze potwierdzają swą obecność podpisem na liście podczas każdego rodzaju zajęć.

Kadra: Wykładowcami studium są pracownicy naukowo - dydaktyczni WPiA Uniwersytetu Opolskiego oraz specjaliści spoza grona pracowników.

Zaliczenia: Warunkiem ukończenia studiów jest uczestnictwo w zajęciach, uzyskanie zaliczeń ze wszystkich przedmiotów objętych programem oraz zdanie przepisanych egzaminów oraz terminowe wniesienie przewidzianej opłaty za studia.

Świadectwo: Absolwenci studium podyplomowego uzyskają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Rekrutacja:   Kandydaci na studia winni złożyć następujące dokumenty:

• podanie o przyjęcie na studia adresowane do dziekana;
  • kserokopia dyplomu ukończenia wyższej uczelni;
  • skierowanie zakładu pracy wraz z oświadczeniem o zobowiązaniu do uregulowania kosztów kształcenia (w razie braku skierowania - osobiste oświadczenie o zobowiązaniu się do uregulowania tychże kosztów);
  • 2 fotografie;
  • wypełniony kwestionariusz osobowy;
  • kserokopia dowodu osobistego.

Ponadto kandydaci na studia odbywają rozmowę kwalifikacyjną z kierownikiem lub sekretarzem studium.

Czas trwania studiów: 4 semestry w systemie zaocznym. Zajęcia odbywać się będą w piątki i soboty dwa razy w miesiącu. Zajęcia rozpoczynają się w październiku 2014 r.

Koszt studiów: ok. 1700, 00 zł za semestr.

Zgłoszenia przyjmowane są od 30 czerwca 2014 r. do 15 września 2014 r.

Terminy zjazdów:

Sem. I

- X - 10,11, 24, 25

- XI - 7,8, 21, 22

- XII - 5, 6, 19, 20

- I - 9, 10, 23, 24.

Sem. II

- II - 20,21

- III - 6, 7, 20, 21

- IV - 10,11, 24, 25

- V - 8, 9, 22, 23

- VI - 5, 6, 19, 20.