Studia podyplomowe "MEDIACJA I INNE METODY ALTERNATYWNEGO ROZWIĄZYWANIA SPORÓW"

17.08.2011

Szanowni Państwo Mediatorzy!

W imieniu Centrum Alternatywnego Rozwiązywania Sporów przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego pragnę poinformować o otwarciu przez tę jednostkę w roku akademickim 2011/2012 studiów podyplomowych pt.: "Mediacja i inne metody alternatywnego rozwiązywania sporów". Studia obejmują dwa semestry- 210 godzin zajęć, w tym 76 godzin interaktywnych warsztatów. Program studiów obejmuje budowę procedury mediacyjnej, zasady spisywania ugody, komunikacji międzykulturowej, współpracy mediatora z policją i prokuraturą oraz etyki mediatora, a ponadto:

-    wiedzę ogólną w zakresie różnych metod rozwiązywania konfliktów (negocjacje, mediacje, arbitraż),
-    problematykę z zakresu psychologii konfliktu, psychologii rodziny, interwencji kryzysowej oraz komunikacji interpersonalnej,
-    zagadnienia mediacji w sprawach cywilnych, rodzinnych, karnych, gospodarczych, administracyjnych, z zakresu prawa pracy,
-    praktykę wykonywania zawodu mediatora.

Absolwenci studiów uzyskają kwalifikacje mediatora, zgodne z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie postępowania mediacyjnego w sprawach nieletnich z dnia 18 maja 2001 roku (Dz. U. Nr 56, poz. 591} oraz ze Standardami Szkolenia Mediatorów wydanymi przez Społeczną Radę ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości.

Rekrutacja trwa do 30 września 2011r.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji i organizacji studiów dostępne są na stronie internetowej Centrum ARS pod adresem: www.centrumars.pl.

Centrum Altrnatywnego
Rozwiązywania Sporów przy WPiA UJ