Studia podyplomowe pt.: "Mediacja i inne metody alternatywnego rozwiązywania sporów"

09.09.2011

Centrum Alternatywnego Rozwiązywania Sporów przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza o otwarciu od roku akademickiego 2011/2012 studiów podyplomowych pt.: "Mediacja i inne metody alternatywnego rozwiązywania sporów". Studia są dostępne dla absolwentów wszystkich uczelni i wszystkich kierunków studiów licencjackich oraz magisterskich. Rekrutacja trwa do 30 września 2011 r.

Studia obejmują dwa semestry - 210 godzin zajęć, w tym 76 godzin interaktywnych zajęć warsztatowych. Zajęcia odbywać się będą w weekendy. Absolwenci studiów uzyskają kwalifikacje mediatora (zgodne z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie postępowania mediacyjnego w sprawach nieletnich z dnia 18 maja 2001 roku (Dz. U. Nr 56, poz. 591) oraz ze Standardami Szkolenia Mediatorów wydanymi przez Społeczną Radę ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości).

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji i organizacji studiów dostępne są na stronie internetowej Centrum ARS przy WPiA UJ pod adresem: www.centrumars.pl.