Spotkanie konsultacyjno-informacyjne „Wspólność praw patentowych”. Warszawa, 26.02.2015 r.

17.02.2015

Szanowni Państwo,

Urząd Patentowy RP zaprasza do udziału w spotkaniu konsultacyjno-informacyjnym

z Panią Agnieszką Sztoldman z Katedry Prawa Własności Intelektualnej i Dóbr Niematerialnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego nt.:

Wspólność praw patentowych

W ramach spotkania poruszone zostaną między innymi następujące zagadnienia:

• źródła wspólności praw patentowych (zdarzenia powodujące powstanie wspólności, ustalenie udziału we wspólnym prawie, umowa wspólności praw patentowych);
  • korzystanie z wynalazku przez współuprawnionych (zarząd wspólnym wynalazkiem, korzystanie
    w przedsiębiorstwie, udzielenie licencji, podział korzyści między współuprawnionymi);
  • rozporządzenie wspólnym prawem i rozporządzenie udziałem we wspólnym prawie przez współuprawnionych;
  • ochrona wspólnego patentu przed naruszeniami (dochodzenie roszczeń, pozycja współuprawnionych);
  • ustanie wspólności praw patentowych (zdarzenia powodujące ustanie wspólności, zniesienie wspólności przez współuprawnionych, skutki prawne ustania wspólności wobec współuprawnionych i osób trzecich).

Wykład odbędzie się dnia 26 lutego 2015 r. (czwartek) w godz. 12.00-14.00
w siedzibie Urzędu Patentowego RP (Warszawa, al. Niepodległości 188/192) w sali nr 557.

Mamy nadzieję, iż zaproponowana problematyka spotka się z Państwa zainteresowaniem.
Uprzejmie prosimy o upowszechnienie tej informacji w Państwa środowisku.

Uprzejmie informujemy, że w celu potwierdzenia uczestnictwa w spotkaniu należy wypełnić poniższy formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej Urzędu Patentowego RP (http://www.uprp.pl/wspolnosc-praw-patentowych-spotkanie-konsultacyjno-informacyjne-w-urzedzie-patentowym-rp/Lead02,58,11569,7,index,pl,text/).