Spory w kontraktach w oparciu o zamówienia publiczne. Poznań, 8.10.2014 r.

02.10.2014

Instytucją prywatna skupiająca osoby zainteresowane rozwojem zawodowym BOMIS
zaprasza na szkolenie odnoszące się do nowego podejścia zarówno zamawiających jak i wykonawców do realizacji zamówień publicznych, których przedmiotem są roboty budowlane

SPORY W KONTRAKTACH NA INWESTYCJE BUDOWLANE REALIZOWANE W OPARCIU O ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

Poznań, BOMIS, 8 października 2014 r.

Przedstawimy w szczególności ryzyka związane z nieprawidłowym obliczeniem ceny, jak i przyjęciem przez zamawiającego oferty zawierającej cenę rażąco niską. Problematyka ta jest niezwykle istotna dla zamawiających zwłaszcza w kontekście nowych środków unijnych.

Ważną część szkolenia stanowi przedstawienie problemów związanych z podwykonawstwem oraz możliwych rozwiązań dla zamawiających, wykonawców oraz podwykonawców i odniesienie ich do obowiązujących przepisów. Przedstawimy także coraz szerzej stosowany przez wykonawców przepis art. 6491 Kodeksu Cywilnego tj. żądanie ustanowienia gwarancji zapłaty. Odpowiednie korzystanie przez wykonawcę z powołanego wyżej uprawnienia stanowi niejednokrotnie rozwiązanie  problemów związanych z zawarciem niekorzystnej umowy. Zamawiający niejednokrotnie nie przewidując, iż wykonawca może zażądać gwarancji zapłaty nie ma możliwości jej ustanowienia w ustawowym terminie, co skutkuje poważnymi konsekwencjami finansowymi oraz możliwością odpowiedzialności z tytułu naruszenia dyscypliny finansów publicznych.

Ponadto polecamy

WARUNKI KONTRAKTOWE FIDIC A POLSKIE PRAWO

Poznań, BOMIS, 16 października 2014 r.

Celem szkolenia jest pomoc osobom realizującym projekty inwestycyjne, zarówno po stronie zamawiającego jak i wykonawcy oraz inżyniera kontraktu w sprostaniu wymogom formalno-prawnym. Międzynarodowe zapisy Warunków Kontraktowych FIDIC bywają bowiem rozbieżne, a czasami nawet sprzeczne z przepisami prawa powszechnie obowiązującego w Polsce, w tym szczególnie takimi jak: prawo budowlane, prawa zamówień publicznych czy prawo cywilne. Szkolenie to porządkuje dotychczasową wiedzę i doświadczenie uczestników oraz wyznacza właściwe zasady postępowania wobec takich rozbieżności.

Opisy szkoleń [zakres tematyczny, uwarunkowania organizacyjne] dostępne są  dla Państwa na stronie www.bomis.pl w zakładce terminy szkoleń.  Jesteśmy również do Państwa dyspozycji  pod numerami telefonów: 61/671 29 24 lub kom.  665 484 888, a także adresem e-mail: bomis@bomis.pl.