"OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH W KADRACH I PŁACACH Z UWZGLĘDNIENIEM ZMIAN OD 01.01.2015 R" - Kraków, 16.12.2014 r.

11.12.2014

Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego Nr 43205-53

ZAPRASZAMY NA SZKOLENIE - 16.12.2014 r.

,,OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH W KADRACH I PŁACACH

Z UWZGLĘDNIENIEM ZMIAN OD 01.01.2015 R."

Kraków, ul. Lubicz 5 - Hotel Europejski

Zajęcia poprowadzi Pani Monika Tarnawa - Zajączkowska - radca prawny, członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego,  specjalista z zakresu ochrony danych osobowych, praktyk, stały współpracownik firmy.

Zakres programowy szkolenia:

1.       Definicja danych osobowych (pracowników).

2.       Źródła uprawnienia do przetwarzania danych osobowych na stanowiskach kadrowo - płacowych kodeks pracy, akty wykonawcze, ustawa o ochronie danych osobowych.

3.       Zakres przetwarzania danych osobowych pracowników - dane konieczne do zawarcia umowy o pracę (imię, nazwisko, pesel, odcisk linii papilarnych).

4.       Podstawy przetwarzania danych osobowych na stanowiskach kadrowo - płacowych - zgoda pracownika na przetwarzanie danych osobowych, cel przetwarzania danych osobowych.

5.       Upoważnienie do przetwarzania danych osobowych dla pracowników działów kadr jako obowiązek ustawowy.

6.       Sposób i zakres ochrony danych osobowych zawartych w aktach osobowych.

7.       Zasady udostępniania dokumentacji akt osobowych osobom różnym podmiotom -  m.in.: inspekcji pracy, sądom, policji, bankom, podmiotom przeprowadzających kontrole w innych komórkach niż kadry, pracownikom własnej jednostki, radnym gminy.

8.       Rekrutacja do pracy - zakres zbieranych danych, jak długo przechowywać cv jako dokument zawierający dane osobowe.

9.       Zbiór danych osobowych przetwarzanych przez kadry - kiedy powstaje. Obowiązki związane z przetwarzaniem danych w zbiorze: rejestracja u GIODO, specjalne wymogi ochrony.

10.   Dokumenty wewnętrzne związane z ochroną danych osobowych - polityka bezpieczeństwa informacji, instrukcja zarządzania systemem informatycznym, upoważnienie do przetwarzania danych osobowych, oświadczenie pracowników o znajomości zasad ochrony danych osobowych.

11.   Administrator danych a administrator bezpieczeństwa informacji.

12.   Generalny inspektor danych osobowych - kompetencje obecne i na gruncie zmian ustawy z dniem 1 stycznia 2015 r.

13.   Uprawnienia - w tym kontrolne, GIODO. Wyniki przeprowadzanych kontroli.

14.   Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych jako podmiot przetwarzający dane: podstawy działania i przetwarzania danych osobowych, zakres  danych jakie może otrzymać komisja (prawidłowość żądania oświadczenia o dochodach rodziny pracownika i żądania poparcia oświadczenia dowodami).

15.   Najczęstsze problemy związane z ochroną danych na stanowiskach „kadry i płace" w świetle orzecznictwa Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych oraz sądów.

16.   Inne przepisy dotyczące danych osobowych i informacji - w szczególności przepisy unijne, przepisy wykonawcze do ustawy oraz przepisy dotyczące ochrony informacji niejawnych i dostępu do informacji publicznej, jako korespondujące z omawianą ustawa o ochronie danych osobowych w zakresie interesującym uczestników szkolenia.

17.   Pytania i odpowiedzi.

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymają certyfikaty.

Istnieje możliwość zorganizowania szkolenia zamkniętego.

♦ Termin szkolenia:                            16.12.2014 r., godz. 10.00-15.00

♦ Miejsce:                                            Kraków, ul. Lubicz 5 - Hotel Europejski

♦ Cena za udział w szkoleniu:                        300,00 PLN od osoby - w cenę wliczono materiały szkoleniowe,

kawę i lunch