"Allerhand Lecture Series - prof. Charles Szymanski" - spotkanie w Instytucie Allerhanda, Kraków, 6.12.2011 r.

01.12.2011

Spotkanie w Instytucie Allerhanda odbędzie się 6 grudnia 2011 r. o godz. 17:30 w siedzibie Instytutu przy pl Sikorskiego 2/7, 31-115 Kraków.

Przedmiotowe spotkanie jest już drugim z serii "Allerhand Lecture Series", podczas których zaproszeni Eksperci wygłaszają referat na jeden z najbardziej aktualnych tematów z zakresu prawa bądź ekonomii - obszarów zainteresowań naukowych Instytutu Allerhanda. Po wykładzie istnieje możliwość do moderowanej dyskusji z Referentem.

Prof. Charles Szymanski jest Wice-Dziekanem na Uniwersytecie Witolda Wielkiego w Kownie oraz profesorem na Michigan State University, USA. Także w Stanach przez ponad 12 lat prof. Szymanski praktykował prawo, ze szczególnym uwzględnieniem prawa pracy, dyskryminacji pracowniczej i alternatywnych sposobów rozwiązywania sporów.

Wykład prof. Szymanskiego będzie skoncentrowany wokół następujących trzech zagadnień: wysokie odszkodowania retorsyjne, pozwy zbiorowe oraz doktryna "employment at will".

Przesłane ogłoszenie napisane jest w języku angielskim, ponieważ w takim języku będzie prowadzone seminarium.

ogłoszenie