Ostatnia szansa zapisu na najbliższe terminy specjalistycznych szkoleń dla prawników

20.01.2014

Szanowni Państwo,

pragniemy przypomnieć, że pozostało niewiele czasu aby dołączyć do grona uczestników szkolenia, które odbędzie się już 30 stycznia 2014 r. Będzie to unikalna okazja do zapoznania się z wiedzą i doświadczeniem eksperta Trybunału Konstytucyjnego

Spotkanie WYBRANE ASPEKTY POSTĘPOWANIA CYWILNEGO Z PERSPEKTYWY SĄDU NAJWYŻSZEGO I TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO poprowadzą SSN Henryk Pietrzkowski oraz Michał Ziółkowski, asystent Sędziego Trybunału Konstytucyjnego Stanisława Rymara (Zakład Prawa Konstytucyjnego i Badań Europejskich Instytutu Nauk Prawnych PAN).

Szkolenie będzie prowadzone w oparciu o kazusy. W programie m.in.: zakres podmiotowy skargi konstytucyjnej, zakres przedmiotowy skargi konstytucyjnej, wzorce kontroli w postępowaniu inicjowanym skargą konstytucyjną, przesłanka ostatecznego rozstrzygnięcia w rozumieniu art. 79 Konstytucji, przesłanki odmowy nadania biegu skardze konstytucyjnej, reguły prezentacji materiału procesowego w systemie prekluzji oraz w systemie dyskrecjonalnej władzy sędziego, szczególne środki zaskarżenia w systemie dyskrecjonalnej władzy sędziego.

Zapraszamy także do zapisów na szkolenia prawnicze, które odbędą się w pierwszej połowie lutego 2014 r.:

• PEŁNOMOCNIK W POSTĘPOWANIU ZABEZPIECZAJĄCYM ORAZ EGZEKUCYJNYM - ZAGADNIENIA WYBRANE

5 lutego 2014 r.  prowadzący SSN Marta Romańska oraz SSO Marcin Łochowski

W programie przewidziano: problemy praktyczne postępowania zabezpieczającego, wybrane zagadnienia z egzekucji nieruchomości, środki zaskarżania i nadzoru w postępowaniu egzekucyjnym.

• POSTĘPOWANIE UPADŁOŚCIOWE I NAPRAWCZE - AKTUALNE PROBLEMY I PLANOWANE ZMIANY

11 lutego 2014 r., prowadzący: eksperci z Zespołu ds. Nowelizacji Prawa Upadłościowego przy Ministrze Sprawiedliwości -  r. pr. Piotr Zimmerman oraz SSR Cezary Zalewski

W programie m.in.: postępowanie upadłościowe z możliwością zawarcia układu, postępowanie z możliwością zawarcia układu a problematyka przeciwdziałania egzekucjom dot. wierzytelności zabezpieczonych rzeczowo na majątku upadłego, wierzytelność układowa, postępowanie naprawcze, projektowane zmiany - Prawo restrukturyzacyjne, omówienie najnowszego orzecznictwa dot. spraw upadłościowych.

UWAGA! Liczba miejsc na szkoleniach jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń uczestnictwa oraz dokonanych wpłat. Warto zarezerwować miejsca już dziś.

Certyfikat uczestnictwa w naszych szkoleniach dokumentuje spełnienie obowiązku doskonalenia zawodowego.

Koszt udziału w każdym z powyższych szkoleń wynosi 599 zł+VAT, cena dla Aplikantów - 459 zł + VAT.

Szczegóły programowe, dotyczące projektów Business Option a także formularze zgłoszeniowe znajdą Państwo w załączeniu oraz na www.businessoption.pl

program_5_02_2014_1.pdf
formularz_zgloszeniowy_11_02_2014.pdf