Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Regulacja – innowacja w sektorze energetycznym", 18–19 września 2012 r.

13.07.2012

W dniach 18 – 19. września 2012 r. w Krakowie przy ul. Gołębiej 24 w reprezentacyjnej Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Regulacja – innowacja w sektorze energetycznym”, która jest organizowana przez Katedrę Publicznego Prawa Gospodarczego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Celem Konferencji jest przedstawienie dorobku nauki prawa w zakresie odnoszącym się do instrumentów regulacyjnych i ich wpływu na innowację w sektorze energetycznym. Jej zamierzeniem jest również skonfrontowanie dorobku doktrynalnego poprzez zaproszenie przedstawicieli Urzędu Regulacji Energetyki, innych naczelnych i centralnych organów administracji publicznej oraz przedstawicieli podmiotów działających w sektorze energetycznym. Konferencja jest objęta patronatem honorowym w szczególności Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, Ministra Sprawiedliwości. W Konferencji wezmą udział naukowcy z dziedziny prawa z wiodących ośrodków akademickich w Polsce, swój udział zapowiedziały ważne osobistości świata nauki i polityki. Planowane jest również wydanie książki pokonferencyjnej pod redakcją naukową prof. dr. hab. Anny Walaszek – Pyzioł, która będzie stanowić trwały wkład uczestników Konferencji w doktrynę prawa energetycznego. Dalsze informacje sukcesywnie będą umieszczane na stronie internetowej Katedry http://www.law.uj.edu.pl/users/ppg/ w zakładce „Konferencja 18-19. września 2012”.

Warunkiem wzięcia udziału w Konferencji jest uiszczenie opłaty konferencyjnej w kwotach: 250 zł w przypadku przedstawiciela innego ośrodka akademickiego w Polsce, 400 zł w przypadku pozostałych osób, prelegenci nie uiszczają opłat. Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona data wpływu środków na konto bankowe Organizatora decyduje o rezerwacji miejsca. Przewiduje się również, że w miarę wolnych miejsc na salę konferencyjną zostaną wpuszczeni studenci UJ za okazaniem legitymacji studenckiej. Opłatę konferencyjną można uiszczać na konto Organizatora w PKO SA O/Kraków nr 71 1240 4722 1111 0000 4853 4484 w terminie do dnia 15 sierpnia 2012 r. Wymagane jest takie opisanie przelewu lub też zgłoszenie swojej osoby bezpośrednio Organizatorowi, aby ten mógł po upływie terminu wpłat opłat konferencyjnych sporządzić imienną listę uczestników Konferencji. W sprawach zgłoszenia udziału czy uzyskania potwierdzenia ujęcia na liście uczestników Konferencji należy komunikować się drogą wiadomości e-mail na adres: michal.bilinski@uj.edu.pl.

Katedra zapewnia lunch w każdym dniu Konferencji, jak również przygotowanie książki pokonferencyjnej pod redakcją naukową, do której będą mogły zostać zakwalifikowane teksty uczestników konferencji. Katedra nie zapewnia noclegu, ale dla osób spoza Krakowa pomocy w zorganizowaniu noclegu chętnie udzielą doktoranci mgr Natalia Wrońska (tel. 728 358 696, adres e-mail: nataliawronska@poczta.onet.pl) oraz mgr Łukasz Połatyński (tel. 600 343 483, adres e-mail: lukasz.polatynski@gmail.com).

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w Konferencji lub też wyrażenia zainteresowania. Niezwłocznie po ustaleniu przez Katedrę listy prelegentów i tematów wystąpień do wszystkich zainteresowanych skierowany zostanie szczegółowy program Konferencji.