Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. "Warunkowe zawieszenie wykonania kary w świetle polityki karnej z perspektywy nowelizacji Kodeksu karnego". Toruń, 10.06.2015 r.

22.05.2015

Szanowni Państwo,

w związku z reformą rodzimego prawa karnego i tkwiącą u jej podstaw zmianą filozofii karania, stawiającą nowe wyzwania przed wszystkimi, dla których problemy tegoż prawa są szczególnie bliskie,

Katedra Prawa Karnego i Polityki Kryminalnej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu ma zaszczyt i przyjemność zaprosić do wzięcia udziału i wspólnej dyskusji w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. "Warunkowe zawieszenie wykonania kary w świetle polityki karnej z perspektywy nowelizacji Kodeksu karnego".

Zaproszenie do debaty konferencyjnej zechcieli przyjąć najświetniejsi reprezentanci teorii i praktyki prawa karnego: członkowie Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego; przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości, Prokuratury Generalnej, Krajowej Rady Kuratorów; profesorowie uniwersytetów i jednostek naukowych; sędziowie; adwokaci i radcowie prawni; przedstawiciele służb państwowych i organizacji społecznych oraz inni znakomici znawcy problemów polskiego prawa karnego.

Jest to jedna z pierwszych tego typu inicjatyw, a intencją organizatorów jest podjęcie nie tylko debaty czysto akademickiej, lecz autentycznego dyskursu angażującego wszystkich zainteresowanych zagadnieniem probacji w ujęciu „nowego" prawa karnego.

Konferencja odbędzie się w dniu 10 czerwca 2015 r. w Toruniu, a koszt udziału w niej wynosi 90 PLN.

Wszelkie informacje organizacyjne wraz z pisemnym zaproszeniem, listem wprowadzającym, programem konferencji oraz formularzem zgłoszeniowym przesyłamy w załączeniu z uprzejmą prośbą o ich przyjęcie.

Będziemy zaszczyceni, jeśli i Państwo zechcecie przyjąć zaproszenie do wspólnej debaty konferencyjnej nad nowym kształtem rodzimej kodyfikacji prawa karnego.

Łączymy wyrazy należnego szacunku,

Konferencja UMK, Formularz zgłoszeniowy