„Ochrona danych osobowych - zmiany w 2015 r." - Kraków, 26.03.2015 r.

19.03.2015

„Ochrona danych osobowych - zmiany w 2015 r."

Kraków, ul. Lubicz 5 - Hotel Europejski

Zajęcia poprowadzi Pani Monika Tarnawa - Zajączkowska  - prawnik, od dziesięciu lat członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego,  specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu procedury administracyjnej, praktyk, radca prawny, ekspert z zakresu ochrony danych osobowych, stały współpracownik firmy.

Zakres programowy szkolenia:

1. Praktyczne wyjaśnienie pojęć związanych z ochroną danych osobowych: dane osobowe - zwykłe i sensytywne, zbiór danych osobowych, przetwarzanie danych osobowych, i inne.

2. Dopuszczalność przetwarzania danych osobowych:

- kiedy zgoda osoby, której dotyczą dane osobowe jest konieczna, a kiedy nie może ona nawet się sprzeciwić przetwarzaniu danych,

- realizacja obowiązku wynikającego z przepisów prawa,

- realizacja umowy, której strona jest osoba, której dane dotyczą,

- realizacja dla dobra publicznego zadań określonych prawem,

- prawnie usprawiedliwione cele administratorów danych albo przez odbiorców danych,

- odmienności w dopuszczalności przetwarzania danych w przypadku danych wrażliwych.

3. Omówienie dopuszczalności przetwarzania danych osobowych w konkretnych przypadkach, powierzenie przetwarzania danych osobowych.

4. Obowiązki informacyjne administratora danych wobec osób, których dane dotyczą, prawa kontrolne tych osób.

5. Prawidłowe zabezpieczenie danych osobowych - środki techniczne i organizacyjne, dokumentacja opisująca sposób przetwarzania danych oraz środki ochrony.

6. Administrator danych jako podmiot odpowiedzialny za zabezpieczenie danych osobowych.

7. Rozszerzenie kompetencji Administratora bezpieczeństwa informacji ustawą z dnia 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej:

- czuwanie nad przestrzeganiem zasad ochrony danych osobowych,

- sprawozdanie z wyników kontroli przestrzegania zasad ochrony danych osobowych,

- prowadzenie rejestrów zbiorów danych osobowych przetwarzanych przez administratora danych osobowych,

- raportowanie o nieprawidłowościach,

- inne.

8. Kto może zostać powołany na administratora bezpieczeństwa informacji.

9. Generalny inspektor danych osobowych - kompetencje obecne i na gruncie zmian ustawy z dniem 1 stycznia 2015 r.

10.Rejestracja zbiorów danych osobowych, rejestracja administratorów bezpieczeństwa informacji.

11. Polityka bezpieczeństwa, instrukcja zarządzania systemem informatycznym i inne wymagane przez przepisy dokumenty - omówienie przykładowych dokumentów przy uwzględnieniu wytycznych GIODO.

12. Inne przepisy dotyczące danych osobowych i informacji - w szczególności przepisy unijne, przepisy wykonawcze do ustawy oraz przepisy dotyczące ochrony informacji niejawnych i dostępu do informacji publicznej, jako korespondujące z omawianą ustawa o ochronie danych osobowych w zakresie interesującym uczestników szkolenia.

13. Omówienie orzecznictwa GIODO i sądów administracyjnych w zakresie ochrony danych osobowych.

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymają certyfikaty.

Istnieje możliwość zorganizowania szkolenia zamkniętego.

♦ Termin szkolenia:                            26.03.2015 r., godz. 10.00-15.00

♦ Miejsce:                                           Kraków, ul. Lubicz 5 - Hotel Europejski

♦ Cena za udział w szkoleniu:            300,00 PLN od osoby - w cenę wliczono materiały szkoleniowe, kawę i lunch

♦ Należność za uczestnictwo:             zapłata gotówką w dniu szkolenia lub przelew na konto do 7 dni po szkoleniu