Nabór na szóstą edycję studiów podyplomowych "Prawo Unii Europejskiej"

05.06.2012

INFORMACJE OGÓLNE O STUDIACH PODYPLOMOWYCH

Zapraszamy do udziału w dwusemestralnych studiach podyplomowych "Prawo Unii Europejskiej", których szósta edycja będzie prowadzona przez Katedrę Prawa Europejskiego UJ w roku akademickim 2011/2012.

Nabór na studia podyplomowe prowadzimy do końca października.

Studia przeznaczone są dla wszystkich osób zainteresowanych prawem Unii Europejskiej, które ukończyły dowolne studia wyższe magisterskie. Szczegółowe zasady przyjmowania uczestników, przebiegu studiów i ich ukończenia znajdują się w regulaminie.

• Studia rozpoczynają się w październiku 2011 r., trwają dwa semestry i obejmują 150 godzin zajęć dydaktycznych.

• W studiach dotychczas uczestniczyło ponad 520 osób.

• W programie studiów zostały ujęte wszystkie najważniejsze zagadnienia prawa Unii Europejskiej.

• Po wykładach wspólnych dla wszystkich uczestników, studenci, według swojego wyboru, uczestniczą w zajęciach prowadzonych odrębnie dla grup "Wymiar Sprawiedliwości" oraz "Administracja i Gospodarka".

• Zajęcia są prowadzone przez wybitnych specjalistów z danej dziedziny prawa wspólnotowego, przede wszystkim z Uniwersytetu Jagiellońskiego, ale także z innych ośrodków akademickich, oraz przedstawicieli praktyki.

• Uczestnicy studiów otrzymują zbiory aktów prawnych, podręczniki oraz dostęp do szczegółowych materiałów wykładowych zamieszczanych na bieżąco na specjalnej stronie internetowej.

• Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w piątki (w godzinach 16.30 - 19.45) i soboty (w godzinach 10-15).

• Opłata za studia wynosi 4.000 złotych i może być uiszczona w trzech ratach: pierwszej w wysokości 1.000 zł, płatnej przy dokonywaniu zapisów, drugiej w wysokości 1.500 zł płatnej przed rozpoczęciem zajęć i ostatniej płatnej przed rozpoczęciem drugiego semestru zajęć.

• Zapisy rozpoczynają się w maju i odbywają się codziennie w dni robocze, w godz. 8.30 - 14.30, w sekretariacie Katedry Prawa Europejskiego (Kraków 31-007, ul. Olszewskiego 2, pok. 117). O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Kandydatów prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc pod adres sekretariat@cicero.law.uj.edu.pl albo telefonując pod numer telefonu +48 12 6631376.

Pliki do pobrania (PDF):