Kurs pt. "Cywilnoprawna ochrona dóbr osobistych w społeczeństwie informacyjnym" - Katedra Prawa Cywilnego UJ

09.02.2015

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do wzięcia działu w drugiej edycji specjalistycznego kursu pt. "Cywilnoprawna ochrona dóbr osobistych w społeczeństwie informacyjnym" organizowanego przez Katedrę Prawa Cywilnego UJ.

Kurs nakierowany jest na praktyczne problemy ochrony dóbr osobistych. Jego celem jest określenie warunków i granic tej ochrony, jak również wskazanie na możliwe rozwiązania licznych problemów związanych z tą tematyką. Warto podkreślić, iż wśród wykładowców są zarówno pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego, jak i sędziowie Sądu Apelacyjnego w Krakowie oraz adwokaci z Warszawy i Krakowa specjalizujący się w prawie nowych technologii i mediów.

Szczegółowe informacje dotyczące kursu oraz formularz rejestracyjny zamieszczone są na stronie kursu: www.law.uj.edu.pl/dobra-osobiste/.

Kurs adresowany jest przede wszystkim do prawników-praktyków (sędziów, adwokatów, radców prawnych oraz aplikantów zawodów prawniczych).

W ramach drugiej edycji kursu planowanych jest 7 jednodniowych zjazdów - w soboty co dwa tygodnie, w okresie od marca do czerwca 2015 r. Koszt kursu wynosi 1650 zł. Zajęcia będą odbywać się w budynku Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie (ul. Przy Rondzie 5). Istnieje możliwość zamówienia noclegów na miejscu, tj. w Domu Aplikanta.

W obecnym roku akademickim program kursu został uzupełniony o nowe problemy z dziedziny ochrony danych osobowych, a zajęcia z tej problematyki poprowadzi Dyrektor Departamentu Orzecznictwa, Legislacji i Skarg w Biurze GIODO.

W razie pytań proszę o kontakt z sekretarzem kursu - Tomaszem Markiem: tel. 601 676 471.

Z wyrazami szacunku,

dr Katarzyna Pałka - opiekun kursu