Konferencja: Status przedsiębiorcy indywidualnego w prawie polskim. Status przedsiębiorcy indywidualnego o ograniczonej odpowiedzialności w prawie francuskim, Kraków, 25.11.2011r.

03.11.2011

Z okazji dorocznego wyjazdu roboczego do Krakowa

Stowarzyszenie francuskie DROIT ET COMMERCE

organizuje we współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Krakowie

i przy udziale Szkoły Prawa Francuskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego

konferencję o tematyce:

Status przedsiębiorcy indywidualnego w prawie polskim

Status Przedsiębiorcy Indywidualnego o Ograniczonej Odpowiedzialności w prawie francuskim

Powyższe spotkanie odbędzie się w piątek 25 listopada 2011 r. o godz. 9:00 w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wystąpienia i dyskusje odbędą się w języku polskim i francuskim z tłumaczeniem symultanicznym.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o kontakt z panem Andrzejem Mikulskim, tel. 12 410 77 00.

Wizyta stowarzyszenia Droit et Commerce w Krakowie

Konferencja w dniu 25 listopada 2011 r.

Status przedsiębiorcy indywidualnego w prawie polskim

Status Przedsiębiorcy Indywidualnego o Ograniczonej Odpowiedzialności (EIRL)

w prawie francuskim

Wprowadzenie:

Georges Teboul, Prezes stowarzyszenia Droit et Commerce

Status przedsiębiorcy indywidualnego w prawie polskim

• Odpowiedzialność za długi przedsiębiorcy jednoosobowego oraz jego małżonka

Agata Adamczyk, Radca Prawny

• Kontynuacja działalności  przedsiębiorstwa po śmierci jednoosobowego przedsiębiorcy

Benedykt Fiutowski, Radca Prawny

• CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Dzialalności Gospodarczej), czyli „zero okienka"

Agnieszka Kamińska, Radca Prawny

• Ryzyka związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa indywidualnego

Maciej Nowak, Radca Prawny

Pytania i dyskusja

PRZERWA

Przedsiębiorca Indywidualny o Ograniczonej Odpowiedzialności (EIRL) w prawie francuskim

• Przedsiębiorca Indywidualny o Ograniczonej Odpowiedzialności i jego majątek firmowy

Arlette Martin-Serf, Profesor Nadzwyczajny Uniwersytecki (Dijon)

• Zasady dotyczące przyjęcia statusu Przedsiębiorcy Indywidualnego o Ograniczonej Odpowiedzialności

Charles Vincenti, Adwokat (Tuluza)

• Przepisy podatkowe stosujące się do Przedsiębiorcy Indywidualnego o Ograniczonej Odpowiedzialności

Lucien Peczynski, Adwokat (Paryż i Warszawa)

• Stosowanie przepisów prawa upadłościowego do Przedsiębiorcy Indywidualnego o Ograniczonej Odpowiedzialności

Jean-Luc Mercier, Zarządca Sądowy i Bruno Lemistre, Adwokat (Lille),

Pytania i dyskusja

Analiza porównawcza:

• Czy konstrukcja Przedsiębiorcy Indywidualnego o Ograniczonej Odpowiedzialności da się przenieść na grunt prawa polskiego?

Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego