Konferencja "Mitigating the impact of the economic crisis in Europe by legal regulations". Kraków, 26-27 kwietnia 2013 r.

08.04.2013

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland zaprasza Państwa do wzięcia udziału w Konferencji Międzynarodowej organizowanej przez ELSA Kraków pt. "Mitigating the impact of the Economic Crisis in Europe by legal regulations".

Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-27 kwietnia 2013 r. w Auditorium Maximum - Centrum dydaktyczno kongresowym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Głównym celem Konferencji jest przegląd zasadniczych kwestii związanych ze zmianami legislacyjnymi, traktowanymi jako remedium na kryzys nękający Europę - przeanalizowanie okoliczności, w jakich przyszło walczyć krajom nim dotkniętych o stabilność rynków finansowych, ocena narzędzi, po które sięgają decydenci, prognozy i uwagi dla zastosowanych rozwiązań.

Grupa Lokalna ELSA Kraków Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland pragnie, by Konferencja ta stała się forum wymiany poglądów pomiędzy ekspertami oraz studentami. Liczymy, że wydarzenie umożliwi skomunikowanie się środowiska prawniczego ze światem ekonomii oraz zwiększy świadomość poruszanych kwestii wśród zainteresowanych.

Swoją obecność w charakterze prelegentów potwierdzili już goście z różnych krajów Europy, tj. Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii czy Grecji. Na Konferencji referaty wygłoszą także: przedstawiciel Komisji Nadzoru Finansowego, przedstawiciel Instytutu Allerhanda - Doradca Zarządu Domu Maklerskiego Banku BPS S.A oraz członek Europejskiego Organu Nadzoru Bankowego.

Patronat nad wydarzeniem objęło wiele prestiżowych instytucji m.in.: Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Finansów, Komisja Nadzoru Finansowego, Krajowa Izba Gospodarcza, European Youth Parliament czy Instytut Allerhanda.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się na: www.elsaagainstcrisis.pl. Ponadto, uczestnictwo we wszystkich wykładach premiowane będzie przyznaniem każdemu radcy prawnemu i adwokatowi punktów edukacyjnych kształcenia ustawicznego.

W charakterze podsumowania Konferencji oraz w celu utrwalenia poczynionych ustaleń oraz sformułowanych wniosków, planowane jest stworzenie wydawnictwa pokonferencyjnego, zawierającego zapis referatów oraz dyskusji.  Publikację wyda wydawnictwo Cambridge University Press.

Serdecznie zapraszamy !

Regulamin Konferencji Międzynarodowej ELSA Kraków