Konferencja nt. "Prawo dowodowe - nowe procedury i nowe wyzwania". Warszawa, 30.10.2014 r.

12.08.2014

Uprzejmie zapraszam do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej:

Prawo dowodowe - nowe procedury, nowe wyzwania

organizowanej 30 października 2014 roku

w siedzibie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, ul. Chodakowska 19/31, 03-815 Warszawa

Przyczynkiem do podjęcia takiego tematu stało się uchwalenie obszernej nowelizacji kodeksu postępowania karnego z dnia 27 września 2013 r., która wprowadziła szereg zmian mających istotny wpływ na kształt polskiej procedury karnej. W nowym kształcie problematyczna staje się interpretacja zapisów dotyczących prawa dowodowego, dlatego też podczas konferencji poruszymy kwestie dotyczące m.in.:

• ewolucji prawa dowodowego;
  • oceny zasadności modyfikacji oraz zaproponowanego przez Komisję Kodyfikacyjną jego kształtu;
  • zakazów dowodowych;
  • prawa do obrony, a także udzielenia odpowiedzi jakie są jego granice.

Konferencja stanie się platformą wymiany poglądów teoretyków i praktyków prawa karnego materialnego, procesowego oraz osób wykorzystujących w codziennej pracy tego rodzaju wiedzę. Planowane jest stworzenie dwóch paneli dyskusyjnych: teoretycznego - odnoszącego się do problemów interpretacyjnych treści ustawy, a także praktycznego, który będzie służył wymianie poglądów osób zawodowo zajmujących się w swojej codziennej pracy stosowaniem tej części procedury karnej w praktyce, tj. adwokatów, radców prawnych (mając na uwadze treść nowelizacji), prokuratorów, policjantów oraz techników kryminalistyki.

Zapraszając serdecznie do udziału w konferencji zachęcamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej: www.swps.edu.pl w zakładce konferencje.

Prof. dr hab. Teresa Gardocka

Dyrektor Instytutu Prawa

Wydziału Prawa i Nauk Społecznych SWPS

Informacje szczegółowe o konferencji można znaleźć na stronie  SWPS