IX edycja studiów podyplomowych „Prawo Unii Europejskiej"

21.06.2011

IX edycja studiów podyplomowych „Prawo Unii Europejskiej" prowadzonych przez Katedrę Prawa Europejskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

• Studia rozpoczynają się w październiku 2011 r., trwają dwa semestry i obejmują 150 godzin zajęć dydaktycznych.
  • W studiach dotychczas uczestniczyło ponad 510 osób, w tym wielu radców prawnych.
  • W programie studiów zostały ujęte wszystkie najważniejsze zagadnienia prawa Unii Europejskiej (do pisma załączam program studiów).
  • Po wykładach wspólnych dla wszystkich uczestników, studenci, według swojego wyboru, uczestniczą w zajęciach prowadzonych odrębnie dla grup „Wymiar Sprawiedliwości" oraz „Administracja i Gospodarka".
  • Zajęcia są prowadzone przez wybitnych specjalistów z danej dziedziny prawa wspólnotowego, przede wszystkim z Uniwersytetu Jagiellońskiego, ale także z innych ośrodków akademickich, oraz przedstawicieli praktyki.
  • Uczestnicy studiów otrzymują zbiory aktów prawnych, podręczniki oraz dostęp do szczegółowych materiałów wykładowych zamieszczanych na bieżąco na specjalnej stronie internetowej.
  • Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w piątki (w godzinach 16.30 - 19.45) i soboty (w godzinach 10-15).
  • Studenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wydane przez Uniwersytet Jagielloński
  • Opłata za studia wynosi 4.000 złotych i może być uiszczona w trzech ratach: pierwszej w wysokości 1.000 zł, płatnej przy dokonywaniu zapisów, drugiej w wysokości 1.500 zł płatnej przed rozpoczęciem zajęć i ostatniej płatnej przed rozpoczęciem drugiego semestru zajęć.
  • Zapisy rozpoczęły się w maju 2011 r., i odbywają się codziennie w dni robocze, w godz. 8.30 - 14.30, w sekretariacie Katedry Prawa Europejskiego (Kraków 31-007, ul. Olszewskiego 2, pok. 117). O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje dotyczące programu studiów, zapisów itp. dostępne są na stronie internetowej Katedry: http://www.law.uj.edu.pl/~kpe/strona/, a także można je uzyskać pod numerem telefonu (+12) 6631376 lub pisząc na adres: sekretariat@cicero.law.uj.edu.pl

Część wspólna

1.   Wspólnoty Europejskie i Unia Europejska - geneza, powstanie, rozwój

2.   Instytucje UE