Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Odział Regionalny w Krakowie ogłasza nabór na stanowisko Radcy Prawnego w wymiarze ½ etatu

17.11.2017

KASA ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO

ODDZIAŁ REGIONALNY W KRAKOWIE

ul. Bratysławska 1a, 31 – 201 Kraków

DYREKTOR ODDZIAŁU REGIONALNEGO

poszukuje kandydata na stanowisko

Radcy prawnego

w Wydziale Ogólnym

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w KRUS, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, był niższy niż 6%.

Wymiar etatu:  0,5 etatu

Liczba wolnych stanowisk: 1

Miejsce wykonywania pracy:  Oddział Regionalny KRUS w Krakowie

Bratysławska 1A, 31 – 201 Kraków

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

  • udzielanie porad prawnych i konsultacji prawnych,
  • opracowanie projektów wewnętrznych aktów prawnych,
  • występowanie w charakterze pełnomocnika KRUS przed sądami i urzędami,
  • sporządzanie opinii prawnych przy zawieraniu przez Oddział umów cywilnoprawnych,
  • sporządzanie opinii prawnych w sprawach roszczeń wynikających ze stosunku pracy pracowników Oddziału i podległych Placówek Terenowych w stosunku do pracodawcy,
  • opracowywanie apelacji od wyroków sądowych,
  • opracowywanie propozycji skarg kasacyjnych,
  • opracowywanie innych pism procesowych,

uczestnictwo w pracach komisji przetargowej Oddziału i udzielanie opinii prawnych co do zasadności zastosowania trybu do zamówień publicznych Oddziału.

Warunki pracy:

Praca administracyjno - biurowa wykonywana w systemie jednozmianowym, w tym przy monitorze ekranowym. Używanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów).

Budynek Oddziału Regionalnego w Krakowie jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Miejsce wykonywania pracy – VI piętro.

Wykształcenie: wyższe

Opis wykształcenia: prawnicze

Wymagania konieczne, zgodne z Zestawieniem Stanowiskowych Kart Kompetencji:

  • znajomość ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników i statutu KRUS,
  • wysoka kultura osobista,
  • umiejętność obsługi aplikacji i urządzeń biurowych,
  • prawo wykonywania zawodu radcy prawnego,
  • umiejętność sporządzania opinii i stanowisk,
  • umiejętność planowania i organizacji pracy,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • komunikatywność,
  • dyspozycyjność,
  • umiejętność podejmowania decyzji.

Wymagania konieczne, nieokreślone w Zestawieniu Stanowiskowych Kart Kompetencji, które należy uwzględnić w ogłoszeniu o naborze:

  • znajomość przepisów prawo zamówień publicznych,
  • znajomość przepisów prawa pracy.

Wymagania pożądane, zgodne z Zestawieniem Stanowiskowych Kart Kompetencji:

  • doświadczenie zawodowe w administracji publicznej.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie, posiadane kwalifikacje,
  • kopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe,
  • oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego,
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych i pełnej zdolności do czynności prawnych,
  • oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślnie przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb rekrutacji,
  • kopia orzeczenia o posiadanym stopniu niepełnosprawności – jeżeli kandydat zamierza skorzystaćz pierwszeństwa w zatrudnieniu, w przypadku gdy znajdzie się w gronie najlepszych kandydatów.

Informacja o metodach i technikach naboru:

  • weryfikacja formalna dokumentów,
  • sprawdzian wiedzy (test lub sprawdzian pisemny) i/lub, rozmowa kwalifikacyjna.

Termin składania dokumentów: 23.11.2017 r.

Miejsce składania lub przesyłania dokumentów:

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Krakowie

Wydział Ogólny, pokój nr 57 KADRY

Bratysławska 1a, 31-201 Kraków

z wyraźnym dopiskiem na kopercie: Oferta pracy BIP 0700-OP.110.29.2017

Inne informacje:

Umowa o pracę  na czas określony, w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy.

Do składania ofert zachęcamy osoby niepełnosprawne.

Oferty bez zaznaczonego numeru ogłoszenia oraz otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (liczy się data wpływu do siedziby jednostki KRUS).

Dokumenty od kandydatów są przyjmowane tylko w formie pisemnej i będą wykorzystane jedynie do celów rekrutacji.

Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie oraz wymagane oświadczenia muszą być własnoręcznie podpisane (wzór kwestionariusza i wymaganych oświadczeń do pobrania ze strony internetowej http://www.krus.gov.pl/bip/praca-w-krus/).

W przypadku przedstawienia dokumentów w języku obcym należy dołączyć również ich tłumaczenie na język polski dokonane przez tłumacza przysięgłego.

Brak nazwiska kandydata na opublikowanej w Biuletynie Informacji Publicznej „Liście kandydatów spełniających wymagania formalne” jest jednocześnie informacją o niezakwalifikowaniu do kolejnego etapu naboru.

Kandydaci zostaną zaproszeni do kolejnego etapu naboru poprzez informację umieszczoną na opublikowanej w Biuletynie Informacji Publicznej „Liście kandydatów spełniających wymagania formalne” albo telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej.

Dokumenty kandydatów niewskazanych do zatrudnienia zostaną komisyjnie zniszczone po upływie 3 miesięcy od ogłoszenia wyniku naboru.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 12/ 618-94-83; 618-94-93 lub adresem e-mail:  krakow@krus.gov.pl