In-house lawyer – HR specialist

18.08.2022

„Leśniak Styczeń Kancelaria Radców Prawnych” w związku z rozwojem jednego z Klientów z branży OZE, poszukuje pracownika na stanowisko „in-house lawyer – HR specialist” do pracy w siedzibie Klienta w Krakowie.

Zakres obowiązków:

  • koordynacja i nadzór nad pracą działu HR i delegowania pracowników,
  • prowadzenie komunikacji z kancelariami i biurami zewnętrznymi w zakresie koniecznych rejestracji i dokumentów dla legalnego delegowania pracowników za granicę, występowanie z wnioskami o uzyskanie wymaganych prawem dokumentów (wizy, pozwolenia na pracę itp.),
  • koordynacja uzyskiwania pozwoleń na pracę oraz dokumentów związanych z delegowaniem pracowników na projekty zagraniczne, prowadzenie postępowań legalizacyjnych we współpracy z kancelarią prawną,
  • przygotowywanie i prowadzenie dokumentacji związanej z zatrudnieniem cudzoziemców,
  • koordynacja procesów związanych z uzyskiwaniem pozwoleń na pracę dla pracowników spoza UE, wiz, kart pobytu – we współpracy z kancelarią zewnętrzną,
  • monitorowanie posiadanych przez pracowników wiz, kart pobytu, terminów wygaśnięcia tych dokumentów we współpracy z podległym zespołem,
  • wsparcie i doradztwo dla kadry zarządzającej w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, koordynowanie i wdrażanie procesów HR-owych,
  • wspieranie procesów rekrutacji i wdrażania nowych pracowników,
  • udział w tworzeniu i wdrażaniu polityki personalnej zgodnej ze strategią spółki, inicjowanie i proponowanie zmian w procesach HR-owych w odpowiedzi na potrzeby biznesu,
  • tworzenie i wdrażanie regulaminów i wewnętrznych regulacji w zakresie związanym z kwestiami pracowniczymi, ustalanie polityki płacowej spółki,
  • nadzór nad prawidłowym prowadzeniem dokumentacji kadrowej (teczki personalne, sporządzanie umów, aneksów, świadectw pracy, etc.),
  • nadzór i kontrola prawidłowości naliczania płac (zestawienie czasu pracy, kontrola prawidłowości naliczania wynagrodzeń),
  • weryfikacja i tworzenie wewnętrznych procedur, polityk i regulaminów związanych z podatkami i ubezpieczeniami społecznymi w Polsce i krajach UE oraz tematyki delegowań- w zakresie związanym z rozliczaniem czasu pracy i naliczaniem wynagrodzeń,
  • odpowiadanie na pojawiające zapytania z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych,
  • przygotowywanie raportów i analiz,
  • bieżące monitorowanie zmian w przepisach prawnych.

Oczekujemy:

  • doświadczenia w obsłudze podmiotów prawnych na podobnym stanowisku w zakresie minimum 1 roku,
  • znajomości przepisów prawa, w szczególności prawa pracy,
  • statusu magistra nauk prawnych, aplikanta radcowskiego/adwokackiego lub radcy prawnego/adwokata,
  • biegłej znajomości języka angielskiego (także prawniczego) w mowie i piśmie,
  • wielozadaniowości oraz zdolności do samodzielnego podejmowania decyzji,
  • wysoko rozwiniętych umiejętności interpersonalnych,
  • bardzo dobrej organizacji pracy, rzetelności samodzielności oraz profesjonalizmu w działaniu.

Oferujemy:

  • możliwość rozwoju w międzynarodowym zespole,
  • pracę w rozwijającej się firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • przyjazną atmosferę pracy,
  • wynagrodzenie adekwatne do umiejętności i doświadczenia.

Dokumenty aplikacyjne prosimy przesłać w terminie do dnia 22 sierpnia 2022 roku na adres e-mail: office@klms.pl , w tytule wpisując „aplikacja na stanowisko In-house lawyer – HR specialist”.

W dokumentach prosimy o umieszczenie klauzuli:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji. Zgadzam się na przetwarzanie przez Kancelarię Radcy Prawnego Katarzyna Leśniak moich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu rekrutacyjnym dla celów przyszłych rekrutacji oraz przetwarzanie danych w zakresie mojego wizerunku”.

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Leśniak z siedzibą w Krakowie przy Rynku Dębnickim 6/1, 30-319 Kraków.

Dane osobowe wskazane w Kodeksie pracy lub w innych ustawach szczegółowych, przetwarzamy w oparciu o przepisy prawa i ich podanie jest konieczne do wzięcia udziału w rekrutacji. Dane osobowe mogą być przekazywane do podmiotu dla którego prowadzona jest rekrutacja. Pozostałe dane osobowe (np. wizerunek i zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji) przetwarzamy na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą wyraziłaś/eś wysyłając nam swoje zgłoszenie rekrutacyjne i ich podanie nie ma wpływu na możliwość udziału w rekrutacji.

Masz prawo dostępu do swoich danych, w tym uzyskania ich kopii, sprostowania danych, żądania ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia podanych danych (na których przetwarzanie wyraziłeś/aś zgodę) do innego administratora danych. Masz także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Zgoda na przetwarzanie wizerunku i na wykorzystanie danych osobowych dla celów przyszłych rekrutacji nie mają wpływu na możliwość udziału w rekrutacji. W każdym momencie możesz cofnąć udzieloną zgodę, wysyłając e-mail na adres: office@klms.pl, co nie ma wypływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed cofnięciem zgody.

Zastrzegamy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.