Angielski Rosyjski Słowacki Francuski Włoski Facebook  Biuletyn informacji publicznej
Działalność zagraniczna

Działalność zagraniczna

Ankieta Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawników IBA kierowana do prawników poniżej 40 roku życia


Zapraszamy do udziału w ankiecie przeprowadzanej przez największą organizację prawniczą na świecie – Międzynarodowe Stowarzyszenie Prawników IBA.Panorama roczna Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej


Panorama roczna przedstawia w syntetycznej formie działalność Trybunału Sprawiedliwości UE w aspekcie sądowniczym, instytucjonalnym i administracyjnym


Uchwała Federacji Adwokatur Europejskich FBE na temat praw człowieka w Polsce


Uchwała Federacji Adwokatur Europejskich FBE z 22.09.2018 r. na temat praw człowieka w Polsce


Uchwała Nr 102/X/2018 KRRP z dnia 22 września 2018


Uchwała Nr 102/X/2018 Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 22 września 2018 r. w sprawie tłumaczenia nazwy zawodu radcy prawnego


Program międzynarodowej wymiany prawników Multilaw


Zapraszamy do wzięcia udziału w międzynarodowej akcji wymiany Prawników MULTILAW.


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Działalność zagraniczna KIRP


Na stronie Krajowej Izby Radców Prawnych można znaleźć informacje związane z działalnością zagraniczną


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Seminarium w Projekcie CivilLaw - Rzym 18.10.2022


Temat seminarium: Szkolenie prawników dotyczące instrumentów UE w zakresie prawa rodzinnego 


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Webinarium: "Nadzór i wpływ nowoczesnych narzędzi szpiegowskich na prawa podstawowe" - 10.10.2022


CCBE i Europejska Fundacja Prawników (ELF) mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w webinarium zatytułowanym "Nadzór i wpływ nowoczesnych narzędzi szpiegowskich na prawa podstawowe" w poniedziałek 10 października w godzinach 10.00–12.00 (CET).


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Seminarium TRADATA 2, Paris 19.09.2022


Seminarium jest kolejnym w cyklu wydarzeń w ramach TRADATA 2 https://elf-fae.eu/tradata2/ organizowanego przez Fundację Prawników Europejskich i współfinansowanego z środków Programu Sprawiedliwość Unii Europejskiej. Krajowa Izba Radców Prawnych jest partnerem Programu.


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Fundacja CFAS zaprasza do udziału w kursach


w imieniu Fundacji Center For American Studieszapraszamy radców i aplikantów radcowskich z Izby Radców Prawnych w Krakowie do udziału w “Akademii Marketingu Prawniczego” oraz kursie “Drafting IT Contracts That Work”. Oba kursy odbywają się w formacie weekendowym na platformie Zoom, co pozwala łatwo połączyć udział w nich z pracą.


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Seminarium w Projekcie EU Litigation


KRRP zaprasza do zgłoszeń na dwa wolne miejsca na Seminarium w Projekcie EU Litigation:


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Seminarium: Training of lawyers on EU instruments on insolvency law and family law: 26.09.2022 Ateny


KRRP zaprasza do zgłoszeń na seminarium w przedmiocie prawa rodzinnego w ramach Programu CIVILaw. KRRP wybierze 1 uczestnika, który zostanie zgłoszony do uczestnictwa w seminarium.


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Nabór na urząd sędziego Europejskiego Trybunału Praw Człowieka


W związku z upływem 31 października 2021 r. kadencji polskiego sędziego Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu oraz zgodnie z postanowieniami „Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności” istnieje możliwość ubiegania się o rekomendację Rządu RP na stanowisko sędziego Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą zgłaszać swoje kandydatury do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w terminie do 25 kwietnia 2022 r. (decyduje data wpływu do MSZ).


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Information for AEA-EAL Members


Europe has been facing the biggest threat to peace and stability since 1945. The aggressive war against Ukraine has been causing damages, deaths, and disasters for hundreds of thousands of civilians in Kiyev and many other cities. The AEA-EAL Board of Directors issued the statement (see attached) condemning the war and expressing our support for the Ukrainian people. 


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Debata: "Praworządność: co to dla mnie znaczy?" - 19.01.2022


Celem debaty w porze lunchu jest przybliżenie obywatelom pojęcia praworządności i wyjaśnienie, co ono oznacza, dlaczego jest tak ważne dla wszystkich i co może się stać, gdy nie przestrzega się tej zasady. Przez ostatnie lata obywatele Europy spotykali się z coraz częstszymi oświadczeniami, że praworządność jest zagrożona, ich podstawowe prawa są zagrożone, a wartości, na których zbudowana jest UE, nie są już wspólne dla wszystkich państw członkowskich.


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Seminarium w Trierze z Programu EU Litigation - 26-28.01.2022


Seminarium w Trierze w dniach 26-28 stycznia 2021 z Programu EU Litigation. Na radców i radczynie prawne czeka jedno miejsce. Informacje w języku angielskim znajdą Państwo klikając w link:


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

IV sesja online programu CRIMILAW nt. europejskiego prawa i postępowania karnego


W grudniu br. odbędzie się ostatnia już IV sesja programu CRIMILAW. Program, którego tematyka obejmuje europejskie prawo i postępowanie karne, kierowany jest do radców prawnych. Czwarta sesja odbędzie się w formie dwóch modułów online w terminie 6-10.12.2021 r. oraz 13-17.12.2021 r. Do udziału w CRIMILAW zaprasza Komisja Zagraniczna Krajowej Rady Radców Prawnych.


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Szkolenie: Udzielanie pomocy prawnej z zakresu prawa migracyjno-azylowego - 9.09.2021


Komisja Zagraniczna i Komisja Praw Człowieka KIRP zaprasza na szkolenie nt. udzielania pomocy prawnej z zakresu prawa migracyjno-azylowego, które odbędzie się w dniu 9.09.2021 r. w godzinach 18.00-20.00.


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Debata helsińska "Konstytucyjne granice zmian ustroju sądownictwa i statusu prawnego sędziów. (Nad?) użycie art. 180 ust. 5 Konstytucji" - 29.06.2021


Helsińska Fundacji Praw Człowieka - 29.06.2021 r. w godz. 15.00-18.00 na Facebooku HFPCz i Archiwum Osiatyńskiego odbędzie się debata helsińska pt. "Konstytucyjne granice zmian ustroju sądownictwa i statusu prawnego sędziów. (Nad?) użycie art. 180 ust. 5 Konstytucji".


Projekt ”Partnerstwo Publiczno-Prywatne - szkolenia eksperckie „szyte na miarę” dla małopolskich radców prawnych" Krajowa Izba Radców Prawnych E-KIRP szukajradcy.pl Rejestr Radców Prawnych Radca Prawny - Dwumiesięcznik Biuletyn Informacyjny KRRP Biuletyn informacyjny Małopolski radca prawny przed sądami Unii Europejskiej"- edycja II
Dla radcow prawnych Dla aplikantow Dla kandydatow Dla spoleczenstwa