Angielski Rosyjski Słowacki Francuski Włoski Facebook  Biuletyn informacji publicznej
Działalność zagraniczna

Działalność zagraniczna

Information for AEA-EAL Members


Europe has been facing the biggest threat to peace and stability since 1945. The aggressive war against Ukraine has been causing damages, deaths, and disasters for hundreds of thousands of civilians in Kiyev and many other cities. The AEA-EAL Board of Directors issued the statement (see attached) condemning the war and expressing our support for the Ukrainian people. 


Ankieta Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawników IBA kierowana do prawników poniżej 40 roku życia


Zapraszamy do udziału w ankiecie przeprowadzanej przez największą organizację prawniczą na świecie – Międzynarodowe Stowarzyszenie Prawników IBA.Panorama roczna Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej


Panorama roczna przedstawia w syntetycznej formie działalność Trybunału Sprawiedliwości UE w aspekcie sądowniczym, instytucjonalnym i administracyjnym


Uchwała Federacji Adwokatur Europejskich FBE na temat praw człowieka w Polsce


Uchwała Federacji Adwokatur Europejskich FBE z 22.09.2018 r. na temat praw człowieka w Polsce


Uchwała Nr 102/X/2018 KRRP z dnia 22 września 2018


Uchwała Nr 102/X/2018 Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 22 września 2018 r. w sprawie tłumaczenia nazwy zawodu radcy prawnego


Program międzynarodowej wymiany prawników Multilaw


Zapraszamy do wzięcia udziału w międzynarodowej akcji wymiany Prawników MULTILAW.


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Nabór na urząd sędziego Europejskiego Trybunału Praw Człowieka


W związku z upływem 31 października 2021 r. kadencji polskiego sędziego Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu oraz zgodnie z postanowieniami „Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności” istnieje możliwość ubiegania się o rekomendację Rządu RP na stanowisko sędziego Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą zgłaszać swoje kandydatury do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w terminie do 25 kwietnia 2022 r. (decyduje data wpływu do MSZ).


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Debata: "Praworządność: co to dla mnie znaczy?" - 19.01.2022


Celem debaty w porze lunchu jest przybliżenie obywatelom pojęcia praworządności i wyjaśnienie, co ono oznacza, dlaczego jest tak ważne dla wszystkich i co może się stać, gdy nie przestrzega się tej zasady. Przez ostatnie lata obywatele Europy spotykali się z coraz częstszymi oświadczeniami, że praworządność jest zagrożona, ich podstawowe prawa są zagrożone, a wartości, na których zbudowana jest UE, nie są już wspólne dla wszystkich państw członkowskich.


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Seminarium w Trierze z Programu EU Litigation - 26-28.01.2022


Seminarium w Trierze w dniach 26-28 stycznia 2021 z Programu EU Litigation. Na radców i radczynie prawne czeka jedno miejsce. Informacje w języku angielskim znajdą Państwo klikając w link:


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

IV sesja online programu CRIMILAW nt. europejskiego prawa i postępowania karnego


W grudniu br. odbędzie się ostatnia już IV sesja programu CRIMILAW. Program, którego tematyka obejmuje europejskie prawo i postępowanie karne, kierowany jest do radców prawnych. Czwarta sesja odbędzie się w formie dwóch modułów online w terminie 6-10.12.2021 r. oraz 13-17.12.2021 r. Do udziału w CRIMILAW zaprasza Komisja Zagraniczna Krajowej Rady Radców Prawnych.


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Szkolenie: Udzielanie pomocy prawnej z zakresu prawa migracyjno-azylowego - 9.09.2021


Komisja Zagraniczna i Komisja Praw Człowieka KIRP zaprasza na szkolenie nt. udzielania pomocy prawnej z zakresu prawa migracyjno-azylowego, które odbędzie się w dniu 9.09.2021 r. w godzinach 18.00-20.00.


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Debata helsińska "Konstytucyjne granice zmian ustroju sądownictwa i statusu prawnego sędziów. (Nad?) użycie art. 180 ust. 5 Konstytucji" - 29.06.2021


Helsińska Fundacji Praw Człowieka - 29.06.2021 r. w godz. 15.00-18.00 na Facebooku HFPCz i Archiwum Osiatyńskiego odbędzie się debata helsińska pt. "Konstytucyjne granice zmian ustroju sądownictwa i statusu prawnego sędziów. (Nad?) użycie art. 180 ust. 5 Konstytucji".


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

24 stycznia Dzień Zagrożonego Prawnika – Azerbejdżan


W niedzielę 24 stycznia po raz jedenasty obchodzony będzie Dzień Zagrożonego Prawnika (ang. Day of the Endangered Lawyer). W tym roku oczy prawniczego świata zwrócone są w kierunku Azerbejdżanu.


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Przewodnik CCBE pt. “Europejski Trybunał Praw Człowieka – pytania i odpowiedzi dla prawników”


Zapraszamy do zapoznania się z Przewodnikiem Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy CCBE pt. „Europejski Trybunał Praw Człowieka – pytania i odpowiedzi dla prawników”.


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Zaproszenie na wykład online nt. aktualnych aspektów prawnych i politycznych Brexitu - 11.01.2021 r.


Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 11 stycznia br. o godz. 18.00, udział jest bezpłatny. Organizatorem spotkania online jest Katedra Prawa Międzynarodowego i Prawa UE w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego.


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Zaproszenie na trzy webinaria programu TRALIM2 nt. prawa migracyjnego i azylu (Grecja, Włochy i Hiszpania) – zgłoszenia do 10.01.2021 r.


Zapisy trwają do niedzieli 10 stycznia 2021 r. do godz. 24.00, rejestracja możliwa jest jedynie pod linkiem: https://webinariatralim2.webankieta.pl/


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Zapraszamy do pobierania bezpłatnych kodów dostępu do pokazu online filmu „Filadelfia” – Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka 10 grudnia


Komisja Zagraniczna Krajowej Rady Radców Prawnych zaprasza do pobierania bezpłatnych kodów dostępu do pokazu online filmu „Filadelfia”. Kody aktywne będą do 31.12.2020 r.


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Spotkanie informacyjne poświęcone warunkom przepływu towarów między UE a Wielką Brytanią po zakończeniu okresu przejściowego


Ambasada Brytyjska w Warszawie oraz UK Border and Protocol Delivery Group (BPDG) serdecznie zapraszają na ostatnie w 2020 roku spotkania informacyjne poświęcone warunkom przepływu towarów między UE a Wielką Brytanią po zakończeniu okresu przejściowego związanego z Brexitem.Projekt ”Partnerstwo Publiczno-Prywatne - szkolenia eksperckie „szyte na miarę” dla małopolskich radców prawnych" Krajowa Izba Radców Prawnych E-KIRP Rejestr Radców Prawnych Radca Prawny - Dwumiesięcznik Biuletyn Informacyjny KRRP Biuletyn informacyjny Małopolski radca prawny przed sądami Unii Europejskiej"- edycja II
Dla radcow prawnych Dla aplikantow Dla kandydatow Dla spoleczenstwa