X. edycja Tygodnia Konstytucyjnego - 29.05-4.06.2023

29.05.2023 - 04.06.2023

Szanowni Państwo,

W dniach od 29 maja do 4 czerwca 2023 roku. odbędzie się X. edycja Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. W ramach tego wydarzenia prawnicy – sędziowie, adwokaci, radcowie prawni, prokuratorzy, notariusze, komornicy, pracownicy organizacji pozarządowych, pracownicy naukowi, a także aplikanci i studenci prawa – przeprowadzą lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji oraz Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w szkołach w całej Polsce.

W tym roku obchodzimy 30-lecie ratyfikacji przez Polskę Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, która stanowi część polskiego porządku prawnego i jest gwarancją naszych podstawowych praw i wolności. W związku z tym, celem nadchodzącej edycji jest zwrócenie uwagi uczestników na praktyczny wymiar obowiązywania Konwencji i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. W ramach Tygodnia Konstytucyjnego chcemy również promować świadome obywatelstwo i zachęcać młodych ludzi do większego zainteresowania sprawami publicznymi oraz środkami, z których mogą korzystać w celu ochrony swoich praw. Od 2016 r. odbyło się łącznie 9 edycji, w których ponad 4 600 prawników przeprowadziło zajęcia dla ok. 236 670 uczniów z ponad 3000 szkół w całej Polsce.

W imieniu Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy serdecznie zapraszamy do udziału w tym projekcie.

Zgłoszenia mogą dokonać Państwo poprzez wypełnienie formularza, który znajduje się pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd8-8uCDUOHbYWksq8ovVf-LXWDN_4t7vsabxyvSHC5wltSjA/viewform do dnia 28 kwietnia br.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem adresu mailowego: stowarzyszenie@stowarzyszenieholda.pl

Grafika.jpg

FAQ.pdf