Szkolenia Małopolskiej Akademii Samorządowej pt. Cyfryzacja zasobów i zarządzania aktywami

Szanowni Państwo

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski, South Poland Cleantech Cluster oraz Grupy4BIM zapraszają do udziału w cyklu 6 specjalistycznych bezpłatnych szkoleń Małopolskiej Akademii Samorządowej pt. Cyfryzacja zasobów i zarządzania aktywami dla Starostów, Burmistrzów, Wójtów, Radnych i pracowników samorządowych. Uprzejmie proszę o przesłanie niniejszego zaproszenia do Państwa Radnych i wszystkich zainteresowanych osób.

Szkolenie ma na celu pokazać korzyści z cyfryzacji zasobów i centralizacji repozytorium danych. Szybki dostęp do pełnej i kompleksowej informacji to bardziej efektywne zarządzanie aktywami. Cyfryzacja zarządzania budynkami oraz wspomagające narzędzia informatyczne pozwalają na duże oszczędności związane z zarządzaniem nieruchomościami, optymalizacji zużycia energii i prac serwisowych. Szkolenie przedstawi również stan prawny związany z cyfryzacją procesu budowlanego w Polsce oraz najlepsze praktyki zwinnego i szczupłego zarządzania projektami.

5 kwietnia (środa) w godzinach od 10.00 do 12.30 zapraszamy na szkolenie online na platformie ZOOM pt.

Cyfryzacja procesu budowlanego w Polsce

• BIM Standard PL
  • Mapa drogowa wdrożenia BIM w Polsce - Ministerstwo rozwoju
  • BIM - nowe podejście do zamówień publicznych w sektorze budowlanym Urzędu Zamówień Publicznych

REJESTRACJA

Cykl szkoleń jest realizowany w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski międzynarodowego projektu finansowanego z  programu Interreg Baltic Sea Region pt. RenoWave. Zaprojektowanie rozszerzonego modelu One-Stop-Shop w celu zwiększenia poziomu renowacji energetycznej budynków wielomieszkaniowych w krajach Regionu Morza Bałtyckiego. Projekt jest realizowany przez organizacje z 7 krajów: Szwecji, Finlandii, Litwy, Łotwy, Polski, Estonii i Niemiec.

Szkolenia w ramach cyklu Cyfryzacja zasobów i zarządzania aktywami będą odbywały się co tydzień. Poniżej przesyłam ramowy plan całego szkolenia.

Cyfryzacja procesu budowlanego w Polsce

• BIM Standard PL
  • Mapa drogowa wdrożenia BIM w Polsce - Ministerstwo rozwoju
  • BIM – nowe podejście do zamówień publicznych w sektorze budowlanym Urzędu Zamówień Publicznych

Cyfryzacja i optymalizacja zarządzania budynkami.

• Stopnie rozwoju cyfryzacji aktywów
  • Wykorzystanie procesów ISO 19650-3 do określenia wymagań informacyjnych
  • Technologie wspomagające cyfryzację
  • Scenariusz przygotowania cyfrowych modeli zasobów
  • Korzyści z wykorzystania cyfrowych modeli

Studium przypadku dla zobrazowania potencjału digitalizacji aktywów.

• Model cyfrowy jako źródło danych
  • Platforma łącząca model cyfrowy i Zarządzanie obiektami budowlanymi.
  • Przykłady zarządzania aktywów dla wybranych obiektów

Zwinne i szczupłe zarządzanie projektami z wykorzystaniem

• Wstęp do Lean i Agile
  • Lean Construction
  • Najlepsze praktyki zarządzania wspomagające cyfryzację procesów budowlanych

Źródła finansowania cyfryzacji aktywów dla podmiotu publicznego i prywatnego.

Po rejestracji otrzymacie Państwo mailem potwierdzenie z danymi dostępowymi do szkolenia.

Przy rejestracji jako First Name prosimy wpisać swoje imię i nazwisko

A jako Last Name prosimy wpisać nazwę Państwa Gminy

Ilość miejsc na szkoleniu jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Pierwszeństwo uczestnictwa w szkoleniach zawsze mają Członkowie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski.