Spotkanie: "Prawa człowieka w edukacji osób prawniczych" - Warszawa - 18.11.2022

18.11.2022

Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, serdecznie zaprasza na spotkanie Prawa człowieka w edukacji osób prawniczych, które odbędzie się w Warszawie 18 listopada 2022 r. Spotkanie zamyka projekt, który nasza organizacja realizuje od dwóch lat wspólnie z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA Poland. Projekt był skierowany do osób przygotowujących się do wykonywania bądź wykonujących zawody prawnicze. W trakcie projektu powstał innowacyjny program edukacyjny, do którego wykorzystania w programach edukacji prawnej, zachęcamy izby radcowskie i adwokackie, wydziały prawa, organizacje studenckie i inne podmioty działające w obszarze edukacji antydyskryminacyjnej i prawnoczłowieczej. Dlatego też, w szczególności (ale nie tylko) nasze zaproszenie kierujemy do osób odpowiedzialnych za przygotowanie do wykonywania zawodu i szkolenie zawodowe.

18 listopada br. spotykamy się, żeby zaprezentować pilotażowy program Akademii Równości, przedstawić perspektywę osób, które tworzyły program i tych, które uczestniczyły w Akademii. Chcemy również stworzyć platformę do spotkania, różnych środowisk prawniczych, żeby wspólnie odpowiedzieć sobie na kluczowe pytania, nt. roli środowiska prawniczego w kształtowaniu równościowych postaw społecznych i znaczenia tematu dla współczesnej Polski.

Program spotkania:

14:00 – 14:30  Otwarcie

- w imieniu grantodawcy projektu Akademia Równości Ewa Kulik-Bielińska dyrektorka Fundacji im. Stefana Batorego

- w imieniu Naczelnej Rady Adwokackiej adw. Kinga Dagmara Siadlak wiceprzewodnicząca Komisji ds. Równego Traktowania

14:30 – 15:00  Omówienie głównych założeń pilotażowej edycji Akademii Równościowej

r.pr. Karolina Kędziora PTPA, koordynatorka projektu

16:00 – 16:30  Przerwa

16:30 – 17:45  Dyskusja nt „Znaczenie edukacji równościowej środowiska prawniczego dla współczesnej Polski”

Prowadząca: Anna Gmiterek-Zabłocka dziennikarka radia TOK FM

W panelu udział wezmą:

adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska Wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

dr hab. Marcin Górski Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, Katedra Europejskiego Prawa Konstytucyjnego