Komunikat dotyczący wypełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego

07.08.2020

Szanowni Państwo,

Uprzejmie przypominamy, iż dnia 31 grudnia 2020 r. kończy się Czwarty Cykl Szkoleń Zawodowych (2018-2020).

W trakcie trzyletniego cyklu szkoleniowego radcowie prawni winni wypełnić obowiązek stałego dokształcania się, tj. uzyskać minimalną liczbę 40 punktów szkoleniowych. Radcowie prawni wpisani w trakcie cyklu szkoleniowego, zobowiązani są do uzyskania punktów w liczbie proporcjonalnej do okresu pozostałego do końca tego cyklu.

Z obowiązku doskonalenia zawodowego zwolnieni są radcowie prawni niewykonujący zawodu będący emerytami, rencistami lub pobierający świadczenia przedemerytalne.

Wymaganą liczbę punktów szkoleniowych zmniejsza się proporcjonalnie o okres urlopu / choroby / zawieszenia w danym cyklu szkoleniowym radcom prawnym:

• korzystającym z urlopu macierzyńskiego, rodzicielskiego i wychowawczego;
  • niezdolnym do pracy z powodu choroby trwającej dłużej niż 6 miesięcy;
  • zawieszonym w prawie wykonywania zawodu na podstawie art. 28 ust. 1 ustawy o radcach prawnych.

Mając powyższe na uwadze, apelujemy o aktywne wykorzystanie pozostałych 5 miesięcy cyklu szkoleniowego, zaznaczając, iż w Extranecie na stronie OIRP istnieje możliwość weryfikacji zgromadzonej punktacji (Extranet -> lewe menu: Doskonalenie zawodowe).

Już we wrześniu zapraszamy na kolejne szkolenia w formie webinariów.

Proponujemy również korzystać ze szkoleń e-learningowych:

• OIRP w Krakowie podpisała z Wydawnictwem C.H. Beck umowę na korzystanie z dwóch kursów e-lerningowych: Prawo Cywilne (46 pkt.) i Business English (34 pkt.):

• Centrum Szkolenia Ustawicznego KIRP, tel: 22 319 56 07, udostępnia szkolenia e-learnigowe, które umożliwiają uzyskanie punktów szkoleniowych:

Magdalena Mac-Szponder

Przewodnicząca Komisji ds. szkoleń
Rady OIRP w Krakowie

Podstawa prawna:

Regulamin zasad wypełniania obowiązku doskonalenia zawodowego przez radców prawnych i zadań organów samorządu służących zapewnieniu przestrzegania tego obowiązku - załącznik do Uchwały Nr 103/IX/2015 Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 11 grudnia 2015 r. (tekst jednolity ogłoszony Uchwałą Nr 295/X/2018 z dnia 12 lipca 2018 r.).

Artykuły powiązane

Webinaria w ramach doskonalenia zawodowego radców prawnych w IV kwartale 2020 roku
07.10.2020

Uchwała Nr 103/IX/2015 z dnia 11 grudnia 2015