Angielski Rosyjski Słowacki Francuski Włoski Facebook  Biuletyn informacji publicznej
Komunikaty i ogłoszenia

Komunikaty i ogłoszenia

LIDER POZARZĄDOWEJ MAŁOPOLSKI KRYSZTAŁY SOLI 2022


Organizacje pozarządowe od lat udowadniają, że praca na rzecz innych i dobra wspólnego ma ogromny sens. Na co dzień pomagają potrzebującym, działają w różnych obszarach, realizują ciekawe inicjatywy i ważne projekty. Wspólnie doceńmy po raz kolejny najlepsze małopolskie organizacje z naszego regionu, bo w ten sposób możemy im podziękować za ich codzienny wysiłek oraz pracę na rzecz mieszkańców Małopolski!


Legal Alert – nowy program Wolters Kluwer dla kancelarii prawnych


Wyjaśnianie klientom zmian w prawie nie stanowi sedna działalności kancelarii. Ponadto tworzenie eksperckich treści jest czasochłonne. Co więcej, prawnicy podobnie jak inni przedsiębiorcy, chcą korzystać z możliwości informowania klientów o swojej działalności.


Radcowskie Spotkania Muzyczne - 7-9.10.2022


O tym, że radcowie prawni oraz aplikanci radcowscy wybornie grają i śpiewają, w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie wszyscy doskonale wiemy. Cykliczne spotkania muzyczne organizowane w Piwnicy pod Baranami do 2020 r. (przerwa została spowodowana wybuchem pandemii) spotykały się zawsze z dużym  zainteresowaniem, zaś ostatni piwniczny wieczór muzyczny zgromadził przedstawicieli naszego zawodu również z innych, całkiem odległych Izb Radców Prawnych.


Termin wdrożenia e-doręczeń ponownie przesunięty


Radcowie prawni nie będą zobowiązani do stosowania e-doręczeń od lipca tego roku. Ustawa nie precyzuje konkretnej daty, kiedy ten obowiązek wejdzie w życie.


XII Kolokwium Jagiellońskie: Ustawa deweloperska 2.0 - 1.07.2022


Katedra Prawa Cywilnego WPiA UJ we współpracy z kancelarią Kubas Kos Gałkowski zapraszają na XII Kolokwium Jagiellońskie


Informacja o retransmisji rozpraw TSUE


Informacja o retransmisji przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej trzech rozpraw w polskich sprawach dot. powoływania sędziów w Polsce, polskiej Izby Dyscyplinarnej SN i niezależności sędziów


XIV edycja konkursu Kryształowe Serce Radcy Prawnego - fotorelacja


Za nami już XIV edycja konkursu Kryształowe Serce Radcy Prawnego. Dziesięciu radców prawnych z różnych stron Polski odebrało na gali konkursu „Kryształowe Serce Radcy Prawnego” wyjątkową kryształową statuetkę, która od lat stanowi jedno z najważniejszych wyróżnień przyznawanych przez samorząd radcowski.


Oferta na wdrożenie podpisu kwalifikowanego CERTUM


Oferta wdrożenia certyfikatu podpisu kwalifikowanego CERTUM: Certum Standard, Certum Mini i SimplySign.


Konkursu o Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego dla Osób Działających na Rzecz Dobra Innych „Amicus Hominum”


Wzorem lat ubiegłych, pragnąc docenić bezinteresowność i społeczne zaangażowanie mieszkańców Małopolski, ogłoszony został konkurs o Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego dla Osób Działających na Rzecz Dobra Innych „Amicus Hominum”


Krajowa Izba Radców Prawnych uruchomiła wyszukiwarkę szukajradcy.pl


Wyszukiwarka jest dostępna dla wszystkich radców prawnych w całej Polsce - każdy radca może utworzyć na niej swoją wizytówkę.


Rekrutacja do Centrum Prawa Amerykańskiego na rok akademicki 2022/23


Zapraszamy studentów i absolwentów prawa oraz studentów innych kierunków, którzy interesują się prawem i kulturą prawną Stanów Zjednoczonych do wzięcia udziału w rekrutacji do Centrum Prawa Amerykańskiego na rok akademicki 2022/23.


II Ogólnopolska Konferencja Naukowa imienia doktora Macieja Kłodawskiego - 11-12.05.2022


Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Polskiego Towarzystwa Legislacji zapraszają do udziału biernego w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej imienia doktora Macieja Kłodawskiego „Problemy teorii i praktyki tworzenia prawa w Polsce – w XX. rocznicę obowiązywania Zasad Techniki Prawodawczej”.


Komunikat Generalnego Inspektora Informacji Finansowej z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu


Generalny Inspektor Informacji Finansowej, w związku z przysługującą kompetencją do udostępniania wiedzy i informacji z zakresu przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, zwraca uwagę na następujące kwestie.


Zapisy na dyżury pomocy prawnej dla osób dotkniętych skutkami wojny na Ukrainie.


Powracamy z prośbą o zapisywanie się radców prawnych i aplikantów radcowskich na dyżury prawne dla osób, które chroniły się w Polsce przed wojną w Ukrainie.


Oficjalny kanał na Facebooku fundacji Subsidio venire


Informujemy, że ruszył oficjalny kanał na Facebooku fundacji Subsidio venire – fundacja radców prawnych. Przypominamy, że głównymi celami Fundacji, zgodnie z jej nazwą własną „Subsidio venire” („Przyjść z pomocą”)


Karty paliwowe sieci CircleK dla radców prawnych OIRP w Krakowie.


Oferta skierowana jest do radców prawnych prowadzących działalność gospodarczą.


Komunikat Komisji Etyki i Wykonywania Zawodu KRRP


Komunikat Komisji Etyki i Wykonywania Zawodu Krajowej Rady Radców Prawnych dotyczący sieci franczyzowych kancelarii prawnych


Specjalny rabat dla radców prawnych na zakup programu LEX


Radcowie prawni z 1- lub 2-osobowych kancelarii mogą skorzystać ze specjalnej oferty na zakup programu LEX z rabatem w wysokości nawet 15%. To efekt umowy, którą Krajowa Izba Radców Prawnych oraz Fundacja Subsidio Venire podpisały z Wolters Kluwer Polska, rozszerzając dotychczasową współpracę z wydawnictwem.


Raport "Wymiar sprawiedliwości wobec przemocy domowej"


dane Ministerstwa Sprawiedliwości z ostatnich lat jasno wskazują, że problem przemocy domowej jest niezmiennie aktualny, a podejmowane od lat działania naprawcze nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Od 2015 roku liczba osób skazanych za przestępstwa stanowiące różne formy przemocy domowej oscyluje wokół 11 tys. i utrzymuje się na względnie stałym poziomie. Nie zmniejsza się też liczba formularzy wszczynających „Niebieską Kartę” – od 5 lat oscyluje w przedziale 59,5-62 tys. 


Raport Wolters Kluwer „Poprawmy prawo” Buble prawne utrudniają życie zwykłym ludziom i przedsiębiorcom


Redakcje Prawo.pl i LEX, serwisów wydawanych przez Wolters Kluwer Polska, przedstawiły w czwartek 3 lutego raport „Poprawmy prawo”. Wskazuje on regulacje wymagające pilnej zmiany. Okazuje się m.in., że źle zaparkowaną hulajnogę trzeba holować jak samochód, a w przepisach nadal żywe są zarówno PRL, jak i Milicja Obywatelska. Nie wiadomo, jaki jest limit osób na ślubach cywilnych ani kto powinien być w maseczce podczas tej uroczystości. Od otrzymanych z zagranicy spadków i darowizn trzeba podwójnie zapłacić podatek, a covidowy zakaz eksmisji utrudnia z kolei życie właścicielom mieszkań.


Projekt ”Partnerstwo Publiczno-Prywatne - szkolenia eksperckie „szyte na miarę” dla małopolskich radców prawnych" Krajowa Izba Radców Prawnych E-KIRP Rejestr Radców Prawnych Radca Prawny - Dwumiesięcznik Biuletyn Informacyjny KRRP Biuletyn informacyjny Małopolski radca prawny przed sądami Unii Europejskiej"- edycja II
Dla radcow prawnych Dla aplikantow Dla kandydatow Dla spoleczenstwa