Komunikaty i ogłoszenia

Bieg "5 na dobry początek" dla Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu, 2-4.10.2020 r.

Zapisy już trwają. Radcowie prawni mogą pobiec w specjalnie dla nas utworzonej kategorii „radca prawny” – odrębna klasyfikacja dla kobiet i dla mężczyzn. Dla najlepszych krakowskich biegaczy z tej kategorii czekają nagrody od Dziekana Rady OIRP w Krakowie!

IBA docenia mec. Natalię Wielgosińską!

IBA - International Bar Association, światowa organizacja zrzeszająca izby radcowskie, adwokackie oraz indywidualnych prawników zajmujących się prawem międzynarodowym, w kwietniu 2020 r. ogłosiła program stypendialny, warunkiem udziału w którym było m.in. opracowanie eseju lub przygotowanie projektu w języku angielskim.

Komunikat dotyczący wypełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego

Dnia 31 grudnia 2020 r. kończy się Czwarty Cykl Szkoleń Zawodowych (2018-2020).

Zgromadzenie Delegatów OIRP w Krakowie dokonało wyboru

W dniu 23 lipca 2020 r. Zgromadzenie Delegatów OIRP w Krakowie dokonało wyboru na funkcje i do organów XI Kadencji Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie oraz do Krajowej Rady Radców Prawnych i na Krajowy Zjazd Radców Prawnych.

Komunikat dot. funkcjonowania OSD i Rzecznika Dyscyplinarnego

Uprzejmie informujemy, że Rzecznik Dyscyplinarny oraz Okręgowy Sąd Dyscyplinarny OIRP w Krakowie wznawiają działalność zawieszoną z uwagi na stan epidemii w kraju.

Zaproszenie do przygotowania wytycznych działania samorządu radcowskiego

6 marca 2020r. KRRP podjęła Uchwałę nr 180/X/2020 – w sprawie powołania zespołów problemowych w związku z Krajowym Zjazdem Radców Prawnych w 2020r. Zgodnie z § 1. pkt. 1 tej uchwały powołano Zespół do spraw opracowania projektu wytycznych działania samorządu radców prawnych na lata 2020-2024.

Zaproszenie do obejrzenia nagrania Mszy św. z okazji Święta Prawników

Ars Legis – Stowarzyszenie im. Św. Ivo Helory – Patrona Prawników zaprasza wszystkich prawników do obejrzenia nagrania video przebiegu całej Mszy św. o światło Ducha św. dla polityków i prawników (łącznie z procesją).

Uratujmy czyjeś życie – realna pomoc dla walczących o życie nie tylko z koronawirusem!

"Zostań Dawcą szpiku. Dzięki Tobie Agnieszka lub inny chory otrzyma szansę na życie" - apel do członków samorządu radców prawnych, ich rodzin i znajomych o pomoc w uzyskaniu zgłoszeń do bazy potencjalnych Dawców szpiku.

Stypendium IBA oraz Komisji Zagranicznej KRRP - stypendium dla radców prawnych/aplikantów do 35 roku życia

w wysokości równowartości 500 $, którzy uzyskają stypendium Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawników IBA (International Bar Association)

Ustawa z dnia 31marca 2020r.o zmianie ustawy oszczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem izwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

Zarządzenie Prezesa i Dyrektora Sądu Okręgowego w Krakowie

w sprawie wstrzymania do odwołania wysyłki wszystkich pism sądowych.

Aplikacje umożliwiające komunikowanie się na odległość

Informujemy, że na stronie internetowej Krajowej Rady został opublikowany krótki przewodnik (link poniżej) po nowoczesnych ogólnodostępnych aplikacjach umożliwiających komunikowanie na odległość.

Ankieta na temat LegalTech w praktyce prawniczej

Zapraszamy do wypełnienia anonimowej ankiety na temat nowych technologii LegalTech wykorzystywanych w praktyce prawniczej. Ankieta skierowana jest do indywidualnych prawników

Wyróżnienie dla Dziekana Rady OIRP w Krakowie od Forum Przedsiębiorców.

Z okazji jubileuszu 300 wydań Forum Przedsiębiorców, w redakcji Dziennika Polskiego odbyło się spotkanie, na którym z rąk redaktora Zbigniewa Bartusia odebrałem dyplom "filara i przyjaciela" Forum.

Hotel Mercure Warszawa Centrum – specjalna oferta dla radców prawnych

Informujemy, że KRRP będzie kontynuować w roku 2020 współpracę z Hotelem Mercure Warszawa Centrum przy ul. Złotej 48/54 (w sąsiedztwie Złotych Tarasów).

Nieodpłatna pomoc prawna dla cudzoziemców w 2020 roku

Lista radców prawnych z OIRP w Krakowie deklarujących gotowość udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej cudzoziemcom w 2020 roku

Umowa Generalna pomiędzy KIRP a TUiR AXA w sprawie programu ubezpieczeniowego dla radców prawnych na lata 2020-2022

Mamy przyjemność poinformować, że 11 grudnia 2019 roku została zawarta, za pośrednictwem brokera Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o., nowa Umowa Generalna pomiędzy Krajową Izbą Radców Prawnych a Towarzystwem Ubezpieczeniowym AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Komunikat Kapituły Funduszu Seniora KRRP ws. spotkań integracyjno-wczasowych w 2020 r.

Komunikat Kapituły Funduszu Seniora Krajowej Rady Radców Prawnych w sprawie ogólnopolskich spotkań integracyjno-wczasowych radców prawnych seniorów i turnusów sanatoryjnych w 2020 r.

Weryfikator Radców Prawnych i Adwokatów

Informujemy, że 31 października 2019 r. nastąpi integracja systemu Portal Informacyjny z systemem RPA — „Radcowie Prawni i Adwokaci" – umożliwiającym wymianę danych pomiędzy sądami powszechnymi a samorządami zawodowymi oraz weryfikację aktualności uprawnień pełnomocników zawodowych

13 numer miesięcznika Doradztwo Prawne i Podatkowe RB Biuletyn

Zapraszamy do bezpłatnej lektury artykułów prawnych i podatkowych