Angielski  Rosyjski  Słowacki  Francuski  Facebook  Biuletyn informacji publicznej
Komunikaty i ogłoszenia

Komunikaty i ogłoszenia

Ustawa z dnia 31marca 2020r.o zmianie ustawy oszczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem izwalczaniem COVID-19


Ustawa z dnia 31marca 2020r.o zmianie ustawy oszczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem izwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.


#NieUpadajPochopnie - radzi radca prawny Karol Tatara


Epidemia koronawirusa dotknęła także w znacznym stopniu gospodarkę i wielu przedsiębiorców w Polsce. Sporo osób zastanawia się, czy w tych okolicznościach powinni składać wniosek o ogłoszenie upadłości.Kancelaria w czasie epidemii. Co robić?


Epidemia koronawirusa i podejmowane w związku z nią działania postawiły nas w nietypowej sytuacji, jakiej chyba nikt nie przewidywał.


Zarządzenie Prezesa i Dyrektora Sądu Okręgowego w Krakowie


w sprawie wstrzymania do odwołania wysyłki wszystkich pism sądowych.


Zarządzenie Prezesa i Dyrektora Sądu Okręgowego w Krakowie


Owołanie terminów wszystkich rozpraw i posiedzeń jawnych w dniach od 13 marca do 30 kwietnia 2020r.


Odszedł od nas Andrzej Hanusz


Z przykrością zawiadamiamy o śmierci naszego Kolegi radcy prawnego Andrzeja Hanusza


Stanowisko Prezydium KRRP dotyczące konieczności dokonania pilnych zmian legislacyjnych po ogłoszeniu stanu zagrożenia epidemicznego


Stanowisko Prezydium KRRP z 16 marca 2020 r. dotyczące konieczności dokonania pilnych zmian legislacyjnych regulujących funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości po ogłoszeniu stanu zagrożenia epidemicznego


Apel Prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych do wszystkich członków samorządu radcowskiego


Testem dla nas wszystkich są sytuacje trudne, nadzwyczajne. W takich się teraz znajdujemy. 


Komunikat KRRP


Uprzejmie informuję, że w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-COV-2 na terenie Polski, począwszy od poniedziałku 16 marca do piątku 3 kwietnia br., pracownicy Biura KRRP będą wykonywali swoje obowiązki w trybie pracy zdalnej.


Aplikacje umożliwiające komunikowanie się na odległość


Informujemy, że na stronie internetowej Krajowej Rady został opublikowany krótki przewodnik (link poniżej) po nowoczesnych ogólnodostępnych aplikacjach umożliwiających komunikowanie na odległość.


OIRP w Krakowie poszukuje radców prawnych gotowych do udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej


Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie poszukuje radców prawnych, gotowych do udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej, w formie dyżurów telefonicznych i / lub mailowych


Zmiany w funkcjonowaniu Biura Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie


Komunikat Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie o zmianach w funkjonowaniu Biura.


Wspólny komunikat Sądu Dyscyplinarnego oraz Rzecznika Dyscyplinarnego


Odwołanie czynności  Sądu Dyscyplinarnego i Rzecznika Dyscyplinarnego z udziałem stron.


Komunikat Okręgowej Komisji Wyborczej OIRP w Krakowie z dnia 11.03.2020 roku


Okręgowa Komisja Wyborcza OIRP w Krakowie informuje, że na wyborach rejonowych w dniach 24 lutego – 6 marca 2020 roku na delegatów na zgromadzenie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie XI kadencji zostali wybrani:


POMOC DLA VICTORII


Zwracamy się z  prośbą o wsparcie dla siostry naszej aplikantki Pani Aminaty Traore.


Ankieta na temat LegalTech w praktyce prawniczej


Zapraszamy do wypełnienia anonimowej ankiety na temat nowych technologii LegalTech wykorzystywanych w praktyce prawniczej. Ankieta skierowana jest do indywidualnych prawników


POMOC DLA MII


U córeczki p. Natalii Papierz-Kurtuldu - aplikantki z OIRP we Wrocławiu, zdiagnozowano chorobę SMA -1 (rdzeniowy zanik mięśni). Aby powstrzymać tę chorobę 7-miesięczna Mia potrzebuje leku, który dostępny jest tylko w USA, a jego koszt wynosi 9.000.000 zł.


Wyróżnienie dla Dziekana Rady OIRP w Krakowie od Forum Przedsiębiorców.


Z okazji jubileuszu 300 wydań Forum Przedsiębiorców, w redakcji Dziennika Polskiego odbyło się spotkanie, na którym z rąk redaktora Zbigniewa Bartusia odebrałem dyplom "filara i przyjaciela" Forum.


Porozumienie o współpracy pomiędzy OIRP w Krakowie a Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców


29.01.2020r. Dziekan Rady OIRP w Krakowie podpisał porozumienie o współpracy pomiędzy OIRP w Krakowie a Rzecznikiem MiŚP.


Projekt ”Partnerstwo Publiczno-Prywatne - szkolenia eksperckie „szyte na miarę” dla małopolskich radców prawnych" Krajowa Izba Radców Prawnych E-KIRP Rejestr Radców Prawnych Radca Prawny - Dwumiesięcznik Biuletyn Informacyjny KRRP Biuletyn informacyjny Małopolski radca prawny przed sądami Unii Europejskiej"- edycja II
Dla radcow prawnych Dla aplikantow Dla kandydatow Dla spoleczenstwa