Angielski  Rosyjski  Słowacki  Francuski  Facebook  Biuletyn informacji publicznej
Komunikaty i ogłoszenia

Komunikaty i ogłoszenia

Komunikat w sprawie kontynuacji realizacji przez OIRP w Krakowie programu edukacji prawnej pro publico bono w liceach krakowskich.


Z radością informuję, że tut. Izba zamierza zrealizować kolejną edycję programu edukacji prawnej pro publico bono w liceach w Krakowie.


Badania dotyczące zachowań społecznych


Szanowni Państwo,

Przekazujemy prośbę Pana Bartosza Janika dotyczącą udziału w badaniach, prowadzonych między innymi przez Uniwersytet Jagielloński. Wymaga to wypełnienia krótkiej, anonimowej ankiety. Zachęcamy do udziału!


Porozumienie o współpracy pomiędzy OIRP w Krakowie a Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców


29.01.2020r. Dziekan Rady OIRP w Krakowie podpisał porozumienie o współpracy pomiędzy OIRP w Krakowie a Rzecznikiem MiŚP.


Integracyjne Spotkanie Radców Prawnych Seniorów - Kraków 29.02.2020


Brak Wolnych Miejsc.

Zarząd Klubu Radcy Prawnego Seniora serdecznie zapraszają na Integracyjne Spotkanie Radców Prawnych Seniorów, które odbędzie się w Restauracji Jama Michalika w Krakowie.


1% dla Eluni.


Szanowni Państwo, Elunia, córka naszej Koleżanki - radczyni prawnej z OIRP w Krakowie - urodziła się z wadą centralnego układu nerwowego, wodogłowiem i Zespołem Downa. Potrzebuje rehabilitacji i specjalistycznego leczenia.


Masz coś do powiedzenia o prawie? Spotkania w prawniczej bibliotece w Nowym Sączu


Otwarte dla wszystkich przedstawicieli zawodów prawniczych.


Hotel Mercure Warszawa Centrum – specjalna oferta dla radców prawnych


Informujemy, że KRRP będzie kontynuować w roku 2020 współpracę z Hotelem Mercure Warszawa Centrum przy ul. Złotej 48/54 (w sąsiedztwie Złotych Tarasów).


XVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Narciarskie i Snowboardowe Radców Prawnych i Aplikantów - Krynica Zdrój 27.02-1.03.2020


Komisja Integracji Krajowej Rady Radców Prawnych w Warszawie pod przewodnictwem Pana Bartosza Opalińskiego oraz  Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych  Michał Korwek mają zaszczyt zaprosić Koleżanki i Kolegów  radców prawnych i aplikantów radcowskich, członków ich rodzin, narciarzy, snowboardzistów i sympatyków sportów zimowych do udziału w  XVII Ogólnopolskich Mistrzostwach Narciarskich i Snowboardowych Radców Prawnych i Aplikantów, które odbędą się w dniach 27.02 - 1.03.2020 r. w Krynicy Zdroju.


Nieodpłatna pomoc prawna dla cudzoziemców w 2020 roku


Lista radców prawnych z OIRP w Krakowie deklarujących gotowość udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej cudzoziemcom w 2020 roku


Umowa Generalna pomiędzy KIRP a TUiR AXA w sprawie programu ubezpieczeniowego dla radców prawnych na lata 2020-2022


Mamy przyjemność poinformować, że 11 grudnia 2019 roku została zawarta, za pośrednictwem brokera Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o., nowa Umowa Generalna pomiędzy Krajową Izbą Radców Prawnych a Towarzystwem Ubezpieczeniowym AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.


Komunikat Kapituły Funduszu Seniora KRRP ws. spotkań integracyjno-wczasowych w 2020 r.


Komunikat Kapituły Funduszu Seniora Krajowej Rady Radców Prawnych w sprawie ogólnopolskich spotkań integracyjno-wczasowych radców prawnych seniorów i turnusów sanatoryjnych w 2020 r.


Uroczyste podpisanie Porozumienia z Gminą Kraków.


W dniu 22 listopada 2019 r. w Urzędzie Miasta Krakowa odyło się uroczyste podpisanie porozumienia z pomiędzy Gminą Miejską Kraków a Okręgową Izbą Radców Prawnych.


Weryfikator Radców Prawnych i Adwokatów


Informujemy, że 31 października 2019 r. nastąpi integracja systemu Portal Informacyjny z systemem RPA — „Radcowie Prawni i Adwokaci" – umożliwiającym wymianę danych pomiędzy sądami powszechnymi a samorządami zawodowymi oraz weryfikację aktualności uprawnień pełnomocników zawodowych


13 numer miesięcznika Doradztwo Prawne i Podatkowe RB Biuletyn


Zapraszamy do bezpłatnej lektury artykułów prawnych i podatkowych


Praktyczne zestawienie najważniejszych zmian procedury cywilnej - opracownianie OBSIL


Ustawą z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1469) dokonano wielu istotnych zmian w procedurze cywilnej.


Zmiany procedury cywilnej oraz ustawy o kosztach sądowych


24 lipca 2019 r. Prezydent podpisał ustawę z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw


Komunikat w sprawie kontynuacji realizacji przez OIRP w Krakowie programu edukacji prawnej pro publico bono w liceach krakowskich.


Z radością informuję, że tut. Izba zamierza zrealizować kolejną edycję programu edukacji prawnej pro publico bono w liceach w Krakowie.  


Pomóżmy pomagać!


Na III Sportowo - Rodzinnym Pikniku OIRP w Krakowie, wraz z naszą Koleżanką - Agatą Kowalską, laureatką nagrody Kryształowe Serce Radcy Prawnego A.D. 2018 oraz Stowarzyszeniem Piękne Anioły prowadzić będziemy zbiórkę pieniężną na rzecz rodziny z Luboczy.


Ankieta dotycząca rynku usług prawnych


Krajowa Rada Radców Prawnych zwraca się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety


Procedura przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu - OBSiL KRRP


Wprawdzie trzynastego stycznia to nie piątek, ale trzeba uważać, żeby nie okazał się pechowy. 13.01.2019 roku mija bowiem termin na dokonanie czynności (sporządzenie oceny ryzyka) wymaganych na podstawie art. 27 i 193 ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Radcowie, którzy są IO, zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 14 tej ustawy, nie mogą przegapić tego terminu.


Projekt ”Partnerstwo Publiczno-Prywatne - szkolenia eksperckie „szyte na miarę” dla małopolskich radców prawnych" Krajowa Izba Radców Prawnych E-KIRP Rejestr Radców Prawnych Radca Prawny - Dwumiesięcznik Biuletyn Informacyjny KRRP Biuletyn informacyjny Małopolski radca prawny przed sądami Unii Europejskiej"- edycja II
Dla radcow prawnych Dla aplikantow Dla kandydatow Dla spoleczenstwa