Angielski Rosyjski Słowacki Francuski Włoski Facebook  Biuletyn informacji publicznej
Komunikaty i ogłoszenia

Komunikaty i ogłoszenia

Konferencja: NAUKA PRAWA A PRAKTYKA PRAWNICZA - formularz rejestracyjny


Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie zaprasza do udziału w konferencji NAUKA PRAWA A PRAKTYKA PRAWNICZA. Konferencja odbędzie się w dniach 8 i 9 grudnia w siedzibie OIRP w Krakowie. Poniżej link do rejestracji uczestników.


Konferencja: NAUKA PRAWA A PRAKTYKA PRAWNICZA - OIRP w Krakowie 8-9.12.2022


Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie zaprasza do udziału w konferencji NAUKA PRAWA A PRAKTYKA PRAWNICZA. Konferencja odbędzie się w dniach 8 i 9 grudnia w siedzibie OIRP w Krakowie. Konferencja zamyka obchody jubileuszu samorządu radców prawnych i powstania Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. Wydarzenie to związane jest z publikacją księgi jubileuszowej, będącej zbiorem opracowań autorstwa radców prawnych naszej Izby, która ukaże się w pierwszych dniach grudnia.


Szlachetna paczka 2022


Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie po raz kolejny włącza się w akcję pomocową „Szlachetna Paczka”. Ta fantastyczna inicjatywa od wielu lat łączy ludzi gotowych dzielić się dobrem z tymi, którzy tego dobra najbardziej potrzebują.
Kongres Prawa Medycznego - Kraków 1-2.12.2022


W Auli Collegium Novum UJ, ul. Gołębia 24 w Krakowie, odbędzie się 11. Kongres Prawa Medycznego organizowany przez Polskie Towarzystwo Prawa Medycznego pod patronatem honorowym Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. Wydarzenie to od kilku lat cieszy się uznaniem wśród szerokiego grona uczestników z całej Polski reprezentujących zawody medyczne i prawnicze.


Mamy tę moc


Dzielimy się z Państwem opowieścią red. Zbigniewa Bartusia – dziennikarza ekonomicznego, z którym OIRP w Krakowie od lat współpracuje w ramach Forum Przedsiębiorców. Przeczytajcie, proszę, do końca. Mamy okazję nie tylko zrobić coś dobrego; to coś więcej: razem możemy zmienić świat.


Prawnik na rynku pracy - raport - edycja I - Październik 2022


Raport przygotowany został na podstawie danych zbieranych przez Element, który jest systemem ATS automatyzującym proces rekrutacji pracowników. Element posiada unikalny na rynku tego typu systemów moduł Job Monit, który monitoruje ponad 50 największych w Polsce portali pracy i gromadzi dane będące podstawą tego typu raportów.


Spotkanie online dotyczące wyszukiwarki szukajradcy.pl - 27.09.2022


Wyszukiwarka szukajradcy.pl jest nowoczesnym, użytecznym narzędziem, które z jednej strony ułatwia kontakt pomiędzy pełnomocnikami a potencjalnymi klientami, natomiast z drugiej wspiera budowanie rozpoznawalności zawodu radcy prawnego. Wyszukiwarka docelowo ma stać się pełną bazą radców i stanowić dla klientów znakomite źródło informacji przy poszukiwaniu zawodowego pełnomocnika.


Pakiet informacyjny dla profesjonalistów i rodziców: Dobro dziecka z autyzmem w procesie określania sposobu wykonywania władzy rodzicielskiej


Fundacja SYNAPSIS działająca od ponad 30 lat na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych osób w spektrum autyzmu, opracowała Pakiet informacyjny dla profesjonalistów i rodziców, zawierający informacje o specyfice zaburzeń autystycznych oraz wpływu tych zaburzeń na rozwój dziecka i w konsekwencji na wykonywanie opieki rodzicielskiej.


Raport: Future Ready Lawyer 2022


„Nigdy wcześniej nie było tak dużej presji na prawnikach” – to główny wniosek z badania Future Ready Lawyer 2022 zrealizowanego przez firmę Wolters Kluwer. Na kancelariach i działach prawnych ciążą rosnąca złożoność wymagań compliance i ESG, nowe oczekiwania klientów, wyzwania w obszarze HR oraz presja na wyższą wydajność. I choć prawnicy jeszcze mocniej sięgają po rozwiązania LegalTech, większość ankietowanych twierdzi, że nie jest gotowa na sprostanie wyzwaniom.


„PRAWNICY DO DZIEŁA!”


Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, organizacja pożytku publicznego z siedzibą w Krakowie, przy ul. Loretańskiej 11, poszukuje: Radczyń i Radców Prawnych/Aplikantki i Aplikantów Radcowskich, którzy są zainteresowani współpracą w formie wolontariatu w zakresie pomocy prawnej osobom doświadczającym bezdomności


Opieka medyczna w LUX MED


Miło nam poinformować, że od 1 września 2022 roku otrzymają Państwo możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej w Grupie LUX MED.


Centralny system informatyczny PROK-SYS


W 2021 roku we wszystkich powszechnych jednostkach organizacyjnych prokuratury wdrożony został System PROK-SYS, którego komponentem jest centralny system informatyczny do obsługi procesów związanych z digitalizacją akt postępowań przygotowawczych w sprawach karnych oraz do udostępniania zdigitalizowanych akt za pomocą sieci Internet.


Materiały szkoleniowe na temat przepisów prawa dotyczących alternatyw do detencji dzieci migrantów


Przedstawiamy Państwu materiały szkoleniowe zawierające informacje na temat przepisów prawa międzynarodowego i unijnego dotyczących alternatyw do detencji dzieci migrantów. Materiały zostały opracowane w ramach projektu CADRE (Children's Alternatives to Detention protecting their Rights in Europe) koordynowanego przez Międzynarodową Komisję Prawników, w którym bierze udział również Helsińska Fundacja Praw Człowieka.


Konkursu o Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego dla Osób Działających na Rzecz Dobra Innych „Amicus Hominum”


Wzorem lat ubiegłych, pragnąc docenić bezinteresowność i społeczne zaangażowanie mieszkańców Małopolski, ogłoszony został konkurs o Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego dla Osób Działających na Rzecz Dobra Innych „Amicus Hominum”


Krajowa Izba Radców Prawnych uruchomiła wyszukiwarkę szukajradcy.pl


Wyszukiwarka jest dostępna dla wszystkich radców prawnych w całej Polsce - każdy radca może utworzyć na niej swoją wizytówkę.


II Ogólnopolska Konferencja Naukowa imienia doktora Macieja Kłodawskiego - 11-12.05.2022


Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Polskiego Towarzystwa Legislacji zapraszają do udziału biernego w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej imienia doktora Macieja Kłodawskiego „Problemy teorii i praktyki tworzenia prawa w Polsce – w XX. rocznicę obowiązywania Zasad Techniki Prawodawczej”.


Komunikat Generalnego Inspektora Informacji Finansowej z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu


Generalny Inspektor Informacji Finansowej, w związku z przysługującą kompetencją do udostępniania wiedzy i informacji z zakresu przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, zwraca uwagę na następujące kwestie.


Oficjalny kanał na Facebooku fundacji Subsidio venire


Informujemy, że ruszył oficjalny kanał na Facebooku fundacji Subsidio venire – fundacja radców prawnych. Przypominamy, że głównymi celami Fundacji, zgodnie z jej nazwą własną „Subsidio venire” („Przyjść z pomocą”)


Projekt ”Partnerstwo Publiczno-Prywatne - szkolenia eksperckie „szyte na miarę” dla małopolskich radców prawnych" Krajowa Izba Radców Prawnych E-KIRP szukajradcy.pl Rejestr Radców Prawnych Radca Prawny - Dwumiesięcznik Biuletyn Informacyjny KRRP Biuletyn informacyjny Małopolski radca prawny przed sądami Unii Europejskiej"- edycja II
Dla radcow prawnych Dla aplikantow Dla kandydatow Dla spoleczenstwa