Zwolniły się 3 miejsca na szkoleniu dla kandydatów na mediatorów.

Szanowni Państwo,

Zwolniły się 3 miejsca na szkoleniu dla kandydatów na mediatorów.

Fundacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie i Centrum Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie zaprasza na szkolenie dla kandydatów na mediatorów.

Szkolenie odbędzie się w siedzibie OIRP w Krakowie przy ul. Francesco Nullo 8/4 w dniach: 11-13 marca oraz 25-27 marca 2022 r.

- 11 i 25 marca w godz. 15.30-19.30

- 12-13 marca  oraz 26-27 marca godz. 9.00-17.30

Łączny czas szkolenia - 40 godzin.

Grupa szkoleniowa będzie liczyła do 12 osób.

Koszt szkolenia to 1600 zł netto (1968 zł brutto).

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: t.job@oirp.krakow.pl do 3 marca 2022 r. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc liczy się kolejność zgłoszeń.

Radcowie prawni za udział w szkoleniu otrzymają punkty szkoleniowe.

Program szkoleń

1. Procedura mediacji – 10 h
  • Przebieg postępowania mediacyjnego (etapy mediacji wraz z ich charakterystyką);
  • Zasady mediacji (rozróżnienie podstawowych zasad mediacji wraz z ich charakterystyką oraz wskazaniem zachowań, które należy zastosować w sytuacji zagrożenia przestrzegania zasad);
  • Uczestnicy postępowania mediacyjnego;
  • Rola mediatora (mediator jako menadżer konfliktu, mediacja ewaluatywna/facylitatywna/transformatywna, etyka zawodu mediatora, prawa i obowiązki mediatora);
  • Zastosowanie mediacji (wskazania i przeciwwskazania do stosowania mediacji w poszczególnych rodzajach konfliktu).

1. Psychologiczne aspekty postępowania mediacyjnego – 4 h
  • Konflikt (psychologiczne aspekty powstawania, eskalacji i rozwiązywania konfliktu);
  • Koło konfliktu wg Christophera Moore’a (rodzaje konfliktu i ich specyfika, rozróżnianie);
  • Sposoby rozwiązywania konfliktu (negocjacje, mediacje, arbitraż, med.-arb, sąd);
  • Podstawowe pojęcia negocjacyjne (pozycje, interesy, BATNA, WATNA, ZOPA).

1. Prawne i organizacyjne aspekty postępowania mediacyjnego – 6 h
  • Podstawy prawne zastosowania procedur mediacyjnych w tym zmiany kodyfikacji;
  • Zagadnienia praktyczne związane z organizacją postępowania mediacyjnego;
  • Zasady współpracy z organami wymiaru sprawiedliwości;
  • Prowadzenie dokumentacji;
  • Krajowe i międzynarodowe standardy postępowania mediacyjnego;
  • Organizacja komunikacji w mediacji (aktywne słuchanie, zadawanie pytań, parafraza, neutralny język);
  • Techniki na impas w mediacji;
  • Analiza i diagnoza konfliktu (ocena, czy zastosowanie mediacji jest zasadne w danej sprawie, identyfikacja pozycji, potrzeb i interesów każdej ze stron, przechodzenie od pozycji do interesów).

1. Trening praktyczny i podsumowanie – 20 h
  • Prowadzenie całego postępowania mediacyjnego przez uczestników szkolenia (zamiana ról na poszczególnych etapach mediacji);
  • Przygotowanie dokumentacji z mediacji;
  • Pełnomocnik w mediacji (trening postępowania mediacyjnego przy uczestnictwie pełnomocnika po jednej/obu stronach konfliktu);
  • Mediator w sądzie;
  • Komediacja;
  • Współpraca mediatora z innymi specjalistami (biegły, notariusz);
  • Superwizja (wzajemna ocena uczestników)

W celu uzyskania szczegółowych informacji proszę o kontakt pod nr tel.

533 660 566 lub poprzez e-mail: t.job@oirp.krakow.pl

Dyrektor Centrum Mediacji przy OIRP w Krakowie

radca prawny

Tomasz Job

Trenerzy:

Małgorzata Roszkowska – radca prawny, mediator wpisana na listy: mediatorów przy Komisji Nadzoru Finansowego, mediatorów przy Centrum Mediacji Lewiatan, stałych mediatorów Sądu Okręgowego w Krakowie, Centrum Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie oraz Centrum Arbitrażu i Mediacji przy Izbie Przemysłowo–Handlowej w Krakowie. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu mediacji cywilnych i gospodarczych. Wykładowca na studiach podyplomowych z zakresu mediacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wykładowca na szkoleniach z zakresu negocjacji, mediacji i zarządzania konfliktem organizowanych dla radców prawnych i aplikantów radcowskich przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Krakowie. Wykładowca na szkoleniach dla mediatorów gospodarczych prowadzonych przez Centrum Arbitrażu i Mediacji przy Izbie Przemysłowo–Handlowej w Krakowie. Trener mediacji i negocjacji. Stypendystka na Uniwersytecie w Barcelonie i absolwentka Szkoły Prawa Hiszpańskiego prowadzonej przez Uniwersytet Jagielloński we współpracy z Uniwersytetem w Alicante i Uniwersytetem w Granadzie.

dr Tomasz Cyrol, MCIArb - adwokat, mediator (od 2010 r.), doktor nauk prawnych. Członek International Bar Association (członek zarządu Mediation Committee) oraz Chartered Institute of Arbitrators.

Ukończył studia podyplomowe oraz szereg szkoleń z zakresu negocjacji i mediacji, m.in. w ramach Harvard Law School Program on Negotiation (Cambridge, MA) czy Psychological Mediation and Mediation Advocacy Course (Regent’s University London). Wykładowca akademicki (adiunkt w UP Kraków), trener w zakresie negocjacji i mediacji oraz praktykujący mediator (ponad 200 przeprowadzonych mediacji).

Tomasz Job – radca prawny specjalizujący się w prawie zamówień publicznych, prawie gospodarczym i cywilnym, mediator wpisany na listę mediatorów stałych Sądu Okręgowego w Krakowie oraz Centrum Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie (Dyrektor Centrum Mediacji). Specjalizuje się w mediacjach i negocjacjach z zakresu prawa gospodarczego i cywilnego. Wykładowca w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie na zajęciach z negocjacji i mediacji, trener w zakresie mediacji i negocjacji.