Szkolenie: „Praktyczne zagadnienia kar umownych" – Tarnów 13.02.2020

Komisja d/s szkoleń Rady OIRP w Krakowie
informuje o szkoleniu w Tarnowie

Termin: 13 lutego 2020 r. od godziny 17.00 do 20.00

Temat: „Praktyczne zagadnienia kar umownych"

Kwestia zagadnień związanych z tematyką kary umownej budzi wciąż dużo problemów w zakresie orzeczniczym, w szczególności w zakresie podstawy zarzutu potrącenia, jak też kwestii miarkowania kary umownej. Jak się wydaje wiele problemów z tym związanych wynika z braku właściwego podejścia do zastrzegania kar umownych na etapie kontraktowania, co później powoduje szerokie komplikacje (np. konieczność dochodzenia kar wysokich kar umownych prze jednostki sektora publicznego, problemy z zakresem rozkładu ciężaru dowodu). W ramach szkolenia zostaną omówione następujące zagadnienia:

• funkcje i rodzaje kar umownych;
  • postanowienia umowne w zakresie kar umownych (zarzut sprzeczności z zasadami współżycia społecznego);
  • dochodzenie roszczeń z kar umownych;
  • roszczenia z kar umownych jako zarzut potrącenia;
  • miarkowanie kar umownych;
  • wierzytelności z kar umownych w postępowaniu upadłościowym
    i restrukturyzacyjnym;
  • kary umowne w mediacji.

Wykładowca: Sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie Zbigniew Miczek

Miejsce: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie przy ul. Mickiewicza 8, sala nr 06 w budynku C

Udział w szkoleniu nie wymaga uprzedniego zgłoszenia.

Uczestnicy otrzymają 8 punktów szkoleniowych