Szkolenie: „ Nowelizacja Kodeksu pracy cz. I Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Druk nr 2335)” - 15.11.2022

Komisja ds. nowych technologii zaprasza na szkolenie:

„ Nowelizacja Kodeksu pracy cz. I

Szkolenie odbędzie się dnia: 15 listopada 2022 roku, godz. 17:00 – 20:00

Forma:  online

Prowadzący:  Kingą Moras – Olaś radca prawny, doktor nauk prawnych ze specjalnością prawo pracy. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Stypendystka na Johannes Kepler Universität Linz (Austria). Absolwentka Szkoły Prawa Austriackiego Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Wiedeńskiego. W czasie studiów doktoranckich prowadziła badania naukowe na Ruprecht-Karls-Universität w Heidelbergu oraz Ruhr – Universität w Bochum. Autorka licznych publikacji z zakresu prawa pracy. W swojej praktyce zajmuje się obsługą pracodawców.

W obszarze zagadnień poruszonych na szkoleniu znajdą się m.in. :

1. Kontrola trzeźwości i obecności w organizmie pracownika środka działającego podobnie do alkoholu w zakładzie pracy.
  2. Zakres przedmiotowy kontroli.
  3. Zakres podmiotowy kontrolujących i kontrolowanych.
  4. Sposoby i tryby przeprowadzenia kontroli.
  5. Skutki pozytywnego wyniku kontroli.
  6. Praca zdalna.
  7. Pojęcie pracy zdalnej.
  8. Podstawy świadczenia pracy zdalnej.
  9. Zasady wykonywania pracy zdalnej.
  10. Kontrola pracownika zdalnego.
  11. BHP w pracy zdalnej.
  12. Ochrona pracowników świadczących pracę w sposób zdalny.
  13. Praca zdalna z zagranicy.
  14. Prawo do bycia offline.

Podczas szkolenia będzie możliwość zadawania pytań na czacie.

Szkolenie będzie nagrywane i zamieszczone w Extranecie.

Radcowie prawni uczestniczący w szkoleniu otrzymają 8 punktów szkoleniowych.

Zachęcamy do udziału !

Artykuły powiązane

Szkolenie: „ Nowelizacja Kodeksu pracy cz. I Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy" - link rejestracyjny
14.11.2022