Szkolenie „Jak zadbać o bezpieczeństwo systemów informatycznych i komunikacji zdalnej?” - 10.03.2021

10.03.2021

Komisja d/s nowych technologii zaprasza na szkolenie:

„Jak zadbać o bezpieczeństwo systemów informatycznych i komunikacji zdalnej?”

Szkolenie odbędzie się dnia 10 marca 2021 r. (środa) od godz. 17:00 do 20:00.

Prowadząca - Mariola WięckowskaMariola_Wieckowska.jpg

Ekspert ochrony danych oraz doświadczony Data Protection Officer (DPO), na co dzień pracuje w LexDigital jako Head of Innovation Technologies. Jest Członkiem Grupy Roboczej RODO oraz Grupy ds. Internetu Rzeczy w Ministerstwie Cyfryzacji. Poprzednio pracowała m.in. w Allegro, Ceneo oraz Naspers Classifieds (olx.pl, OtoMoto.pl, OtoDom.pl). Członek IAPP (International Association of Privacy Professionals), SABI oraz ISSA (Information Systems Security Association). Jest absolwentem kierunków IT, bezpieczeństwa informacji, zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania projektami IT oraz European Data Protection Law Summer School na Brussels Privacy Hub Vrije Universiteit Brussel. Blisko 20 lat kierowała zespołem IT w bankowości i sektorze giełdowym. W swoje obecnej roli łączy wieloletnie doświadczenie IT, w tym współpracę z Giełdą Papierów Wartościowych i KNF, z obecną praktyką w obszarze bezpieczeństwa informacji i ochrony danych osobowych. Wspiera wdrożenia i wypełnianie obowiązków wynikających z rodo. Współpracowała przy opracowywaniu kodeksów postępowania zalecanych przez rodo w ramach IAB Polska i PIIT. Jako praktyk, swoim doświadczeniem dzieli się ze studentami na Podyplomowych Studiach na kierunku Administrator Bezpieczeństwa Informacji (obecnie Inspektor Ochrony Danych) w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, Ochrona Danych Osobowych i Informacji Niejawnych w Akademii Leona Koźmińskiego oraz Menedżer Bezpieczeństwa Informacji na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

W obszarze zagadnień poruszonych na szkoleniu znajda się m.in. :

1. Cyberbezpieczeństwo – co to jest i jak wpływa na prywatność?
  2. Główne zasady ochrony przed cyberatakami – czy pseudonimizacja i szyfrowanie danych może wystarczająco nas zabezpieczyć?
  3. Niezbędny słownik Prawnika z obszaru IT?
  4. Podstawy bezpieczeństwa przetwarzania danych w systemach informatycznych
  5. Praca zdalna – jak zadbać o jej bezpieczeństwo, w tym bezpieczną komunikację?

Osoby zainteresowane uzyskaniem, od prowadzącej odpowiedzi na szczególnie interesujące ich kwestie dotyczące przedmiotu szkolenia, mają możliwość przesłania pytań na adres email: pytanianaszkolenia@oirp.krakow.pl do dnia 4 marca 2021 r.

Link do logowania zostanie udostępniony we wtorek 9 marca 2021 r.

Za udział w szkoleniu można będzie otrzymać 8 punktów szkoleniowych.

Artykuły powiązane

Link rejestracyjny na szkolenie: „Jak zadbać o bezpieczeństwo systemów informatycznych i komunikacji zdalnej?” - 10.03.2021
10.03.2021