Komisja ds. nowych technologii zaprasza na szkolenie:

„Dokumenty i podpis kwalifikowany w pracy radcy prawnego”

TERMIN: 26 stycznia 2022 roku o godz. 17:00 - 20:00

PROWADZĄCY : PROF. N. DR HAB. DARIUSZ SZOSTEK

Specjalizuje się w prawie nowych technologii, w tym aspektach prawnych handlu elektronicznego. Jest ekspertem z zakresu dokumentów elektronicznych, identyfikacji elektronicznej (podpis elektroniczny) oraz metod uwierzytelniania.

Jest ekspertem Parlamentu Europejskiego w European Parliament's Artificial Intelligence Observatory (EPAIO) oraz członkiem Blockhaton Forum w European Union Intellectual Property Office (EUiPO).

Radca prawny, Partner Zarządzający, doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego w Zakładzie Prawa i Postępowania Cywilnego. Członek Komisji Nauk Prawnych i Ekonomicznych oddziału Polskiej Akademii Nauk w Katowicach. Przewodniczy Radzie Naukowej Wirtualnej Katedry Etyki i Prawa (konsorcjum UŚ, UW, UKSW, PW, UwB, UO, UWr, UŁ, PAN, AFM, MC, NASK). Jest Kierownikiem Centrum Problemów Prawnych Techniki i Nowych Technologii na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego.

Uczestniczy w licznych konferencjach naukowych, pracach legislacyjnych nad regulacjami prawnymi dotyczącymi nowych technologii, prowadzi wykłady i szkolenia, był członkiem zespołów eksperckich w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Celem szkolenia jest przybliżenie zasad posługiwania się podpisem elektronicznym w codziennej praktyce radcy prawnego.

Podczas szkolenia będzie możliwość zadawania pytań na czacie. Ponadto, uprzejmie informuję, że szkolenie będzie nagrywane. Nagranie ze szkolenia będzie zamieszczone w Extranecie i możliwe do odsłuchania w późniejszym terminie.

Uczestnicy otrzymają po 2 punkty szkoleniowe za godzinę lekcyjną szkolenia.

Zachęcamy do udziału.

Link do szkolenia zostanie wysłany 25.01.2022 (wtorek).

Artykuły powiązane

Szkolenie: „Dokumenty i podpis kwalifikowany w pracy radcy prawnego” - 26.01.2022, link rejestracyjny
25.01.2022