Szkolenia on-line organizowane przez Komisję d/s szkoleń w styczniu, lutym i marcu 2022 r.

11.01.2022

Komisja d/s szkoleń OIRP w Krakowie informuje o szkoleniach w styczniu, lutym i marcu 2022 r.

1.   w dniu 19 stycznia 2022 r. od 17.00 do 20.00 Polski Ład Podatkowy – rewolucja podatkowa w praktyce radcy prawnego”

- Założenia zmian w zakresie składki zdrowotnej

- Przekrój zmian w podatkach dochodowych

- Wybrane zmiany w VAT, ustawie o KAS, KKS i Ordynacji podatkowej

Wykładowca : radca prawny Justyna Zając-Wysocka, doradca podatkowy, Prezes Zarządu Małopolskiego  Instytutu Studiów Podatkowych

W lutym zostaną zorganizowane kolejne szkolenia z zakresu zmian wynikających z Polskiego Ładu Podatkowego, a terminy szkoleń zostaną podane w kolejnych ogłoszeniach.

2.   w dniu 9 lutego 2022 r. od godz. 17.00 do 20.00 szkolenie pt. „Umowy know-how oraz nowości prawa autorskiego – zmiany,  orzecznictwo”

Wykładowca : radca prawny Roman Bieda  Od prawie 15 lat specjalizuje się w prawie własności intelektualnej oraz szeroko rozumianym prawie nowych technologii. Zajmuje się między innymi negocjowaniem umów IT (umowy wdrożeniowe, outsourcingowe, licencje itp.), ochroną danych osobowych. Wchodził w skład Rady ds. Cyfryzacji drugiej kadencji, powołanej przez Ministra Cyfryzacji. W ramach prac Rady ds. Cyfryzacji uczestniczył w reformie krajowych przepisów o ochronie danych osobowych, mającej na celu dostosowanie krajowego systemu prawnego do wymagań RODO. Przewodniczący podgrupy roboczej ds. prawnych aspektów AI powołanej przez Ministra Cyfryzacji. W ramach prac grupy roboczej brak udział w przygotowaniu „Założeń do strategii AI dla Polski”. Pracę zawodową łączy z praktyką wykładowcy oraz trenera. Wykłada przedmioty związane z prawem własności intelektualnej oraz prawem nowych technologii w Szkole Głównej Handlowej oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Jest opiekunem merytorycznym oraz wykładowcą w ramach studiów podyplomowych Prawo Nowoczesnych Technologii prowadzonych przez Akademię Leona Koźmińskiego. Wykładał przedmioty prawnicze w ramach programów MBA (Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, IPI PAN). Prelegent na szeregu konferencjach naukowych. Autor publikacji prawniczych. Współpracownik naukowy Centrum Prawnych Problemów Techniki i Nowych Technologii Uniwersytety Opolskiego.

3.   w dniu 9 marca 2022 r.od godz.17.00 do 20.00 szkolenie pt. „Rozporządzenie w sprawie sztucznej inteligencji”

Wykładowca : radca prawny Roman Bieda

Linki umożliwiające dostęp do szkoleń zostaną przesłane newsletterem przed terminami szkoleń, będą także dostępne na stronie internetowej OIRP Kraków po zalogowaniu (zakładka Działy > Dla radców > Szkolenia własne).

Uczestnicy  otrzymają po 2 punkty   szkoleniowe  za godzinę lekcyjną szkolenia .

Punkty szkoleniowe zostaną naliczone pod warunkiem obecności  w pełnym czasie szkolenia.

Artykuły powiązane

Szkolenie: „Polski Ład Podatkowy – rewolucja podatkowa w praktyce radcy prawnego” - 19.01.2022
17.01.2022