"Mediacja sądowa w praktyce i wyobrażeniach entuzjastów" - 25 maja 2017 r. w Krakowie

Komisja d/s promocji i rozwoju zawodowego Rady OIRP w Krakowie informuje,

że w dniu 25 maja 2017 r. od godz. 17:00 do godz. 19:30 w Krakowie w sali wykładowej na parterze budynku siedziby OIRP przy ul. Francesco Nullo 8/4 w Krakowie odbędzie się szkolenie pt.:

"Mediacja sądowa w praktyce i wyobrażeniach entuzjastów - rzeczowa i krytyczna debata w stylu Tylney Hall nad oceną funkcjonowania zmian wprowadzonych 1 stycznia 2016 roku"

Serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszej organizowanej w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie debacie w stylu Tylney Hall – interaktywnej, popularnej w świecie anglosaskim formule spotkania.

Zaproponowana forma szkolenia polega na tym, że zainteresowani słuchacze przesyłają do organizatorów po kilka pytań związanych z tematem debaty. Pytania nie są zadawane anonimowo, lecz zgłaszane  imiennie; każdy z autorów będzie mógł je  ustnie w czasie debaty rozwinąć. Moderator dyskusji wybiera po kilka najciekawszych pytań, a następnie wraz z panelistami  odpowiadają na nie, dyskutując miedzy sobą i wciągając uczestników w dyskusję.

W roli panelistów wystąpią znakomici specjaliści - członkowie Społecznej Rady do spraw Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministerstwie Sprawiedliwości:

• Adwokat Kamil Zawicki – moderator debaty - co-managing partner w Kancelarii Kubas Kos Gałkowski. Członek Zespołu ds. systemowych rozwiązań w zakresie polubownych metod rozwiązywania sporów gospodarczych, ułatwiających wykonywanie działalności gospodarczej przy Ministrze Gospodarki (2013), a także Zespołu ds. Prawa Gospodarczego przy Ministrze Gospodarki (2015). Przewodniczący Sekcji Rozwiązywania Sporów Instytutu Allerhanda. Członek Rady Redakcyjnej (Editorial Board) Czech (& Central European) Yearbook of Arbitration. Rekomendowany Arbiter Sądu rbitrażowego Lewiatan.

• SSR Zbigniew Miczek – Sędzia Sądu Rejonowego w Tarnowie orzekający w sprawach gospodarczych i upadłościowych, członek Zespołu Ministra Sprawiedliwości ds. reformy prawa upadłościowego (2012) oraz Zespołu Ministra Gospodarki do spraw systemowych rozwiązań w zakresie polubownych metod rozwiązywania sporów gospodarczych, ułatwiających wykonywanie działalności gospodarczej (2013). Zastępca przewodniczącego Sekcji Prawa Upadłościowego Instytutu Allerhanda. Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu procedury cywilnej, prawa gospodarczego i upadłościowego.

• Dr Grzegorz Frączek – doktor nauk prawnych, mediator, dyrektor Ośrodka Mediacji Fundacji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego „Facultas Iuridica”. Wykładowca na Studiach Podyplomowych oraz szkoleniach z zakresu mediacji. Prelegent na konferencjach krajowych i międzynarodowych, autor publikacji na temat mediacji, koordynator wielu projektów mediacyjnych.

Uprzejmie informujemy, że udział w szkoleniu wymaga rejestracji. Zgłoszenia proszę przesyłać na adres skrzynki e-mailowej: debata@oirp.krakow.pl

Na ten sam adres, w terminie do dnia 21 maja 2017r. należy przesyłać pytania do Prowadzących szkolenie.

Ilość miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Uczestnicy szkolenia otrzymają 6 punktów szkoleniowych.

Serdecznie zapraszamy do udziału!