Konferencja "Radca Prawny w Cyberprzestrzeni" - Kraków, 7.04.2017r.

07.04.2017

Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, dr Marcin Sala-Szczypiński serdecznie zaprasza na konferencję „Radca prawny w Cyberprzestrzeni”, która odbędzie się 7 kwietnia 2017 roku
w godz. 13:00 – 16:30 w sali wykładowej na I piętrze siedziby OIRP przy ul. Francesco Nullo 8/4 w Krakowie.

W programie:

• Wdrożenie ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych
  • Kancelaria w chmurze. Rozwiązania chmurowe dla prawników, modele usług chmurowych oraz zarządzanie ryzykiem informatycznym i prawnym
  • Jak zoptymalizować pracę i zaskoczyć klienta, czyli nietypowe oprogramowanie w pracy radcy prawnego
  • Security awareness – podstawowe zasady i narzędzia codziennego bezpieczeństwa „w sieci”

Wśród prelegentów znakomici specjaliści:

• dr Maciej Kawecki – doradca w Gabinecie Politycznym Ministra Cyfryzacji; doktor nauk prawnych. W latach 2015-2016 zatrudniony w Biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu bezpieczeństwa danych osobowych. Uczestnik kilkudziesięciu krajowych oraz międzynarodowych konferencji naukowych z zakresu prawa nowych technologii.
  • Marcin Maruta - radca prawny, wspólnik w Kancelarii Maruta Wachta sp. j., ekspert w zakresie prawa nowych technologii oraz własności intelektualnej, posiadający ponad 20 lat doświadczenia w doradztwie dla dostawców i klientów sektora ICT, nadzorował największe kontrakty technologiczne w Polsce o łącznej wartości ponad 10 miliardów złotych. Wykładowca prawa technologii na uczelniach państwowych i prywatnych (UW, SGH, Akademia Leona Koźmińskiego).
  • Roman Bieda - radca prawny i rzecznik patentowy, of Counsel w Kancelarii Maruta Wachta sp.j., od ponad 14 lat specjalizujący się w prawie własności intelektualnej oraz szeroko rozumianym prawie nowych technologii, ekspert w zakresie prawa autorskiego, ochrony danych osobowych oraz handlu elektronicznego. Kierownik i wykładowca w ramach studiów podyplomowych Prawo Nowoczesnych Technologii prowadzonych przez Akademię Leona Koźmińskiego. Wykłada prawa własności intelektualnej i prawa nowych technologii na szeregu studiów podyplomowych i studiów MBA (SGH, INP PAN, WSE).
  • Robert Pająk - doświadczony specjalista z zakresu bezpieczeństwa informacji, Head of Security Information w firmie Base CRM. Pracował jako Security Manager na region EMEA w Herbalife, wcześniej jako dyrektor działu bezpieczeństwa INTERIA.PL, pełnił również funkcje ABI w radiu RMF. Współpracuje jako ekspert z licznymi firmami i organizacjami w kraju i zagranicą zajmującymi się szeroko pojętym bezpieczeństwem informacji. Komentuje dla stacji radiowych, prasy i telewizji zjawiska związane ze współczesnymi zagrożeniami informatycznymi. Bezpieczeństwem komputerowym zajmuje się od czasów początku Internetu w Polsce. Autor artykułów do rozlicznych gazet i poradników m.in. Bezpieczeństwo od A do Z.

Konferencja skierowana jest przede wszystkim do radców prawnych – zapraszamy jednak również aplikantów radcowskich oraz wszystkich zainteresowanych prawników, nie tylko z Małopolski.
Udział w konferencji jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów. Radcom prawnym biorącym udział w konferencji przyznane zostanie 5 punktów szkoleniowych.

Honorowy patronat nad Konferencją objęli:
Ministerstwo Cyfryzacji oraz Prezes Krajowej Izby Radców Prawnych.

Ulotka_STR_IRP1.jpg

Ulotka_STR_IRP2.jpg

A4 ulotka IRP.pdf
zaproszenie IRP.pdf

Artykuły powiązane

Konferencja "Radca prawny w Cyberprzestrzeni" już w najbliższy piątek!
03.04.2017

Konferencja "Radca prawny w Cyberprzestrzeni" już w najbliższy piątek!