Komunikat Dziekana Rady OIRP w Krakowie dotyczący wypełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego w cyklu szkoleniowym 2015-2017

27.07.2018

Szanowni Państwo,

Chciałbym przypomnieć, iż 31 grudnia 2017 r. zakończył się tzw. Trzeci Cykl Szkoleń Zawodowych, obejmujący okres od stycznia 2015 r. do grudnia 2017 r.

Zgodnie z obowiązującym Regulaminem zasad wypełniania obowiązku doskonalenia zawodowego przez radców prawnych i zadań organów samorządu służących zapewnieniu przestrzegania tego obowiązku - załącznik do Uchwały  Nr 103/IX/2015 Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 11 grudnia 2015 r. (tekst jednolity załącznik do Uchwały Nr 295/X/2018 Prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 20 lipca 2018 r.) - radcowie prawni zobowiązani byli w Trzecim Cyklu Szkoleń wypełniając obowiązek stałego doskonalenia zawodowego  uzyskać minimalną liczbę 40 punktów szkoleniowych. Natomiast radcowie prawni wpisani na listę radców prawnych w okresie trwania III  Cyklu Szkoleniowego zobowiązani byli do uzyskania punktów szkoleniowych w liczbie proporcjonalnej do okresu pozostałego do końca tego cyklu.

Nieuzyskanie przez radcę prawnego minimalnej wymaganej liczby punktów szkoleniowych, jest równoznaczne z niewypełnieniem obowiązku doskonalenia zawodowego, podobnie jak brak udokumentowania wykonania tego obowiązku.

Regulamin zobowiązuje Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych do sporządzenie wykazu radców prawnych, którzy nie wypełnili obowiązku doskonalenia zawodowego, w ciągu sześciu miesięcy po zakończeniu cyklu szkoleniowego.

Dlatego też zwracam się do radców prawnych, którzy do tej pory nie udokumentowali  jeszcze, iż wywiązali się z obowiązku doskonalenia zawodowego, o przesłanie najpóźniej do dnia 31 sierpnia 2018 roku, na adres Biura Rady OIRP w Krakowie, albo na adres mailowy: biuro@oirp.krakow.pl, dokumentów - zaświadczeń potwierdzających fakt uczestnictwa w określonych formach doskonalenia zawodowego, ich tematykę, liczbę godzin oraz liczbę uzyskanych punktów szkoleniowych w III Cyklu Szkoleniowym.

Po upływie ww. terminu, wykazy radców prawnych, którzy nie udokumentowali obowiązku doskonalenia zawodowego i tym samym nie uzyskali minimalnej liczby punktów szkoleniowych, zgodnie z Regulaminem (§17 ust. 2) zostaną przekazane okręgowym rzecznikom dyscyplinarnym, w celu ewentualnego wszczęcia postępowań dyscyplinarnych lub wystąpienia do dziekanów z wnioskami o udzielenie radcom prawnym ostrzeżeń.

Dziekan Rady OIRP w Krakowie

dr Marcin Sala-Szczypiński