Zatrudnianie obcokrajowców w Polsce w 2017 r. - Warszawa, 14.12.2016

14.12.2016

Z początkiem 2017 r. mają wejść w życie istotne zmiany regulacji prawnych dotyczących legalizacji pobytu w Polsce i zatrudniania obcokrajowców. Obecnie w toku są prace legislacyjne, dotyczące wdrożenia dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2014/36/UE z 26 lutego 2014 r. w sprawie warunków wjazdu i pobytu obywateli państw trzecich w celu zatrudnienia w charakterze pracownika sezonowego (tzw. dyrektywa sezonowa). Najważniejsze zmiany będą polegały na wprowadzeniu dwóch dodatkowych typów zezwoleń na pracę, tj. zezwolenia na pracę krótkoterminową oraz zezwolenia na pracę sezonową oraz uszczelnieniu i usprawnieniu dotychczasowego sytemu wydawania zezwoleń na pracę. Jednocześnie pojawi się możliwość świadczenia pracy sezonowej nie tylko przez obywateli, jak dotychczas, 6 państw z za wschodniej granicy Polski (w tym Ukrainy i Białorusi) ale także przez obywateli wszystkich państw trzecich, a wydłużeniu ulegnie minimalny okres uprawnienia do wykonywania pracy. Jednak związane jest to z likwidacją dotychczasowego prostego i nieodpłatnego sytemu składania przez pracodawców oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy obcokrajowcowi ze „wschodu” (np. z Ukrainy).

Zmianami prawa, które mają wejść w życie zainteresowani są wszyscy polscy pracodawcy korzystający z pracy obcokrajowców lub zamierzający zatrudniać obcokrajowców w 2017 r. i kolejnych latach. Jednocześnie zmiana zasad dostępu do polskiego rynku pracy wiąże się z koniecznością uświadomienia pracodawcom zasad rządzących opodatkowaniem PIT uzyskiwanych przez obcokrajowców wynagrodzeń i innych przychodów oraz zasad objęcia obcokrajowców ubezpieczeniem społecznym i zdrowotnym. Szkolenie przeznaczone jest dla szefów firm chcących zorientować się w warunkach prawnych zatrudniania obcokrajowców ale przede wszystkim dla pracowników służb finansowo-księgowych oraz pracowników działów zarządzających problematyką zatrudniania pracowników, w tym dla działu prawnego.

Program:

  • Najważniejsze kwestie prawne związane z pobytem i pracą obcokrajowców w Polsce – kiedy i komu co wolno i na jakiej podstawie prawnej.
  • Praca obcokrajowców w Polsce – kwestie szczegółowe dotyczące uzyskiwania zezwoleń na pracę w Polsce oraz opodatkowania i podlegania ubezpieczeniom społecznym i zdrowotnym.

Zobacz szczegółowy program
program szkolenia

Szkolenie poprowadzi:

Paweł Rybaczyk - prawnik, doradca podatkowy, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UW, pracował w Ministerstwie Finansów oraz spółkach doradztwa podatkowego.

Weź udział
w szkoleniu

14.12.2016
Warszawa

Skorzystaj z promocyjnej
ceny

490 zł netto
+ 23% VAT

Promocja ważna
do 7.12

Cena obejmuje:
udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, certyfikat ukończenia szkolenia, serwisy kawowe i lunch.

UWAGA CENA BEZ VAT!
Zapłać mniej za udział w szkoleniu

Uczestnikom opłacającym udział w konferencji w 70% lub całości ze środków publicznych przysługuje zwolnienie z VAT, po okazaniu organizatorowi odpowiedniego oświadczenia.

 

Organizator szkolenia
Akademia WiP
tel: 660 40 41 62
email: szkolenia@wip.pl

 

Przydatne linki