Zaproszenie na IV edycję Konstytucyjnego Turnieju Sądowego

Szanowni Państwo,

w imieniu Zarządu Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy mamy zaszczyt poinformować Państwa o organizowanej IV edycji Konstytucyjnego Turnieju Sądowego, a także zachęcić do wzięcia w nim udziału.

Konstytucyjny Turniej Sądowy oparty jest na formule moot court i stanowi niepowtarzalną okazję do nabycia oraz rozwinięcia umiejętności analizy sprawy zawisłej przed sądem, przygotowywania spójnej argumentacji oraz jej prezentacji podczas symulowanej rozprawy.

Turniej został zorganizowany z myślą o studentach prawa, aplikantach adwokackich i radcowskich. W tegorocznej edycji uczestnicy zmierzą się ze sprawą zawisłą przed Sądem Najwyższym, będą musieli opracować skargę kasacyjną w oparciu o opracowany kazus turniejowy, odpowiedź na skargę kasacyjną, a następnie zaprezentować argumentację prawniczą podczas symulowanej rozprawy przez Sądem Najwyższym. Pomocne w rozwiązaniu kazusu turniejowego może być odwołanie się do zasady bezpośredniego stosowania Konstytucji RP.

W Turnieju mogą brać udział grupy od 2 do 4 osób (studentów co najmniej 2. roku prawa lub aplikantów) pod opieką osoby o stopniu akademickim co najmniej doktora nauk prawnych. Turniej składa się z dwóch etapów:

• pisemnego, polegającego na sporządzeniu skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego, a następnie na odpowiedzi na losowo wybraną skargę kasacyjną innej drużyny,
  • ustnego, polegającego na symulacji rozprawy przed Sądem Najwyższym.

Aby wziąć udział w turnieju należy zarejestrować się pod linkiem dostępnym na stronie internetowej: www.stowarzyszenieholda.pl

Zgłoszenia można wysyłać do 15 listopada 2019 r.

Szczegółowe informacje dostępne są na wskazanej wcześniej stronie internetowej oraz w załączonym dokumencie.

Manual - Turniej .pdf