Szkolenie: Wybrane aspekty postępowania w sprawie udzielenia ochrony międzynarodowej i detencji cudzoziemców - Kraków 26.09.2019

Szanowni Państwo,

W imieniu Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć, pozarządowej organizacji pożytku publicznego założonej w 2002 r. w Krakowie, mam zaszczyt zachęcić Państwa do udziału w organizowanym przez nas szkoleniu na temat uchodźców oraz procedury o udzielenie ochrony w Polsce.

Nasze Centrum jest partnerem wykonawczym UNHCR w Polsce i od 2002 r. działa aktywnie na rzecz ochrony praw człowieka, świadcząc bezpłatną pomoc prawną osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym i dyskryminacją, w szczególności osobom ubiegającym się o ochronę międzynarodową w Polsce, prowadzi monitoringi przestrzegania standardów praw człowieka, podejmuje interwencje prawne i działalność rzeczniczą oraz realizuje projekty badawcze i edukacyjne.

W ramach projektu realizowanego ze środków UNHCR, zaplanowaliśmy szkolenie pt: „Wybrane aspekty postępowania w sprawie udzielenia ochrony międzynarodowej i detencji cudzoziemców”. Szkolenie skierowanego jest do radców prawnych i adwokatów wpisanych na listę Urzędu do Spraw Cudzoziemców lub rozważających wpis na tę listę i będzie prowadzone przez prawników Centrum posiadających wieloletnie doświadczenie w pracy z uchodźcami. W razie wolnych miejsc dopuszczamy także udział aplikantów radcowskich i adwokackich.

Planowany termin szkolenia: 26 września 2019 roku. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, ale konieczne jest zgłoszenie.

Wstępny plan szkolenia:

• 9.00 – 11.00 - Podstawowe elementy definicji uchodźcy w Konwencji Genewskiej z 1951 r. Podstawowe zasady postępowania o udzielenie ochrony.
  • 11.10 – 12.30 – Grupy szczególnej troski: identyfikacja oraz procedury ochronne.
  • 12:40 – 14:00 - Stosowanie detencji wobec cudzoziemców i uchodźców a standardy prawa międzynarodowego i unijnego. Alternatywy do detencji.
  • 14:00 – 14:30 – Lunch (catering)

Zgłoszenia udziału w szkoleniu prosimy nadsyłać na adres: pajura@pomocprawna.org

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/456376418289935/

pphn1.jpg