18.10.2017

skarga-paulianska-formatka-baner-training-2.jpg

Szkolenie: Skarga pauliańska i powiernicze nabycie nieruchomości w obrocie powszechnym, egzekucji, upadłości i postępowaniu restrukturyzacyjnym w aspekcie cywilnoprawnym i publicznoprawnym (podatkowym)

Data: 18 października 2017 r. (środa)

Miejsce: Instytut Allerhanda, Plac Sikorskiego 2/7, Kraków

Serdecznie zapraszamy na szkolenie związane z ciągle kontrowersyjną  problematyką realizacji tzw. uprawnień kształtujących – potestatywnych (w tym roszczeń o uznanie czynności prawnej za bezskuteczną) oraz praw osobistych i roszczeń (w tym roszczeń związanych z powierniczym – fiducjarnym nabyciem rzeczy) w obrocie powszechnym i w postępowaniach: egzekucyjnym, upadłościowym i restrukturyzacyjnym.  Powyższe zagadnienia zostaną szeroko omówione przez wybitnego znawcę przedmiotu, Sędziego Sądu Apelacyjnego w Poznaniu w stanie spoczynku, Stanisława Gurgula, na kanwie okoliczności konkretnych spraw, rozstrzyganych w orzecznictwie sądów powszechnych i Sądu Najwyższego.

Adresatami szkolenia są prawnicy - praktycy tj. sędziowie, radcowie prawni, ​adwokaci, ​syndycy i doradcy restrukturyzacyjni oraz komornicy.

Organizatorem szkolenia jest Instytutu Allerhanda. Szczegóły i rejestracja: www.training.allerhand.pl