Szkolenie realizowane w ramach współpracy z European Network on Statelessness “Sytuacja prawna bezpaństwowców” - Kraków, 29.11.2016 r.

29.11.2016

Szkolenie Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć realizowane w ramach współpracy z European Network on Statelessness “Sytuacja prawna bezpaństwowców”.

wtorek, 29 listopada 2016 r., godz. 9:30

Siedziba OIRP w Krakowie, ul. Francesco Nullo 8, I piętro

Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć zaprasza na całodniowe szkolenie poświęcone sytuacji prawnej osób bez obywatelstwa.

Brak obywatelstwa dotyczy ponad 10 milionów osób na świecie, z czego co najmniej 600 000 osób w Europie – zarówno nowoprzybyłych migrantów, jak i osób zamieszkujących tu od pokoleń. Brak obywatelstwa prowadzi do istotnego ograniczenia realizacji podstawowych praw człowieka.

Sytuacja osób bez obywatelstwa zyskuje coraz szersze zainteresowanie zarówno w kręgach akademickich, jak i w praktyce prawników specjalizujących się w prawie międzynarodowym, prawie migracyjnym, prawach człowieka.

W ramach szkolenia pragniemy przybliżyć Państwu tematykę bezpaństwowości – jej źródeł, konsekwencji, skali tego problemu w Polsce i w Europie, jak i poruszyć tematykę związaną z praktycznym aspektem regulowania statusu prawnego apatrydów w Polsce.

Szkolenie przeprowadzone będzie zarówno w formie wykładów, jak i warsztatów.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zgłoszenia drogą elektroniczną na adres: biuro@pomocprawna.org.

W załączeniu szczegółowy program szkolenia.

program szkolenia.pdf