Szkolenia organizowane przez Center For American Studies

15.11.2022

Center For American Studies zaprosza radców prawnych i aplikantów radcowskich z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie do udziału w weekendowym szkoleniu z prof. Cecily Baskir (absolwentką Yale, Princeton i Georgetown) Legal Writing & Legal Analysis oraz 3-godzinnym kursie Secured Transactions z Valerym Loumberem – kalifornijskim prawnikiem z ponad 20-letnim doświadczeniem.

Oba szkolenia odbywają się w formacie online platformie Zoom.

1. Szkolenie Legal Writing & Legal Analysis Made Painless (piątek 9 grudnia 17:00-20:30 oraz sobota 10 grudnia 14:00-18:30).

• Cel szkolenia: (1) Opanujesz umiejętności niezbędne do prawniczego pisania o charakterze perswazyjnym i obiektywnym;  (2) Nauczysz się efektywnych strategii interpretowania prawa w kontekście występujących w sprawie faktów w sposób korzystny dla Twojego klienta; oraz (3) Opanujesz gramatykę, styl i interpunkcję oraz dowiesz się jak usprawnić proces pisania w zakresie organizacji tekstu i logiki wywodu.

• Prowadząca: Prof. adw. Cecily Baskir jest praktykującą prawniczką oraz profesorem prawa na CUA Columbus School of Law. Ukończyła studia na Princeton University Yale Law School oraz Georgetown University Law Center. Jest właścicielką własnej kancelarii (Law Office of Cecily E. Baskir, LLC) i byłą burmistrz miasta Chevy Chase w stanie Maryland (2017-2021). Posiada wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu klientów w stanie Maryland, w tym na szczeblu odwoławczym.

• Termin rejestracji early-bird z niemal 20% zniżką: 28 listopada 2022 roku

• Cena ze zniżką to 459 PLN (zamiast 559 PLN).

• Link do pełnego opisu szkolenia na Facebooku: https://fb.me/e/1KSpWenjz

2. Secured Transactions (piątek 2 grudnia godz. 17.30-21.00).

• Cel szkolenia: Jako Uczestnik szkolenia poznasz najskuteczniejsze sposoby ochrony praw majątkowych stron w relacji wierzyciel-dłużnik. Dowiesz się jednocześnie jak wykorzystać prawo umów do tworzenia i ochrony praw majątkowych stron w związku z występującym w tej relacji długiem/wierzytelnością. W toku szkolenia nauczysz się sporządzać w języku angielskim (1) weksle, (2) umowy powiernicze, (3) umowy o przejściu obciążonej nieruchomości na własność wierzyciela, (4) umowy ustanowienia zabezpieczenia oraz (5) zaświadczenia o ustanowieniu zabezpieczenia.

• Prowadzący: Valery Loumber jest prawnikiem z ponad 20-letnim doświadczeniem zdobytym w Stanach Zjednoczonych. Obok reprezentowania klientów w sektorze prywatnym i prowadzenia własnej kancelarii, Valery zajmował stanowisko Staff Attorney w zespołach kilku sędziów federalnych, był wykładowcą prawa oraz sędzią. Stopień doktora nauk prawnych uzyskał na University of the Pacific – McGeorge School of Law (pierwszym uniwersytecie w Kalifornii).

• Termin rejestracji early-bird z 25% zniżką: 23 listopada 2022 roku

• Cena ze zniżką to 229 PLN (zamiast 299 PLN).

• Link do pełnego opisu szkolenia na Facebooku: https://fb.me/e/25GAL0psh

Szczegółowe oferty (PDF) dwóch powyższych szkoleń znajdują się w załączeniu. W razie problemów z rejestracją uprzejmie prosimy członków Izby o kontakt mailowy: office@cfasofficial.com

Legal Writing & Legal Analysis Made Painless.pdf
Secured Transactions.pdf