Szkolenia fundacji Center For American Studies

30.12.2021

Szanowni Państwo,

Fundacja Center For American Studies we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zaprasza członków Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie do udziału w pełni darmowym szkoleniu "Fashion Law" z Morgan Cline (nowojorską adwokatką i przedsiębiorczynią), weekendowym kursie "The Art & Science of Persuasion: Legal Argumentation for Practicing Lawyers" z kalifornijskim profesorem prawa oraz "Akademii Mowy Sądowej" prowadzonej przez dwie wybitne polskie ekspertki. 

Szkolenia są certyfikowane, zaś przeprowadzenie ich w formacie weekendowym na intuicyjnej platformie Zoom umożliwia udział osobom pracującym na pełen etat w tygodniu.

1. Bezpłatne szkolenie "Not so Easily Tailored – An Overview of Fashion Law" (czwartek 27 stycznia 2022 o 18.30)

  • Cel szkolenia: zapoznanie się z najważniejszymi obszarami pracy prawników i przedsiębiorców w branży modowej. Począwszy od zarysowania czym jest prawo mody, poprzez prawo pracy i ochronę własności intelektualnej, aż po problematykę ekspresowo rozwijających się e-commerce i mediów społecznościowych, poznasz szereg wyzwań stojących przed prawnikami modowymi (fashion lawyers) bazując na amerykańskich przykładach wprost od ekspertki z USA.
  • Prowadząca: Morgan Cline, J.D., LL.M., prawniczka i przedsiębiorczyni z Nowego Jorku. Tytuł Juris Doctor zdobyła na St. John's University School of Law, zaś tytuł LL.M. w specjalizacji prawo mody (fashion law) na Fordham University School of Law. Studiowała również w Fashion Institute of Technology, gdzie uzyskała tytuł licencjata w Fashion Merchandising Management, magna cum laude. Rozwinęła dwie odnoszące sukcesy firmy w branży modowej. Zajmowała rozmaite stanowiska w dużych markach modowych, pracując zarówno jako prawnik wewnętrzny (in-house lawyer) oraz konsultant biznesowy. 
  • Termin rejestracji: 24 stycznia 2022.
  • Formularz rejestracji: https://forms.gle/DGeXsYchguak7Eh98

 

2. Akademia Mowy Sądowej (weekend 29-30 stycznia) 

  • Cel szkolenia: zapoznanie prawników z najskuteczniejszymi technikami przygotowywania i wygłaszania wystąpień perswazyjnych w kontekście procesowym. Wyjątkowe w Akademii Mowy Sądowej jest połączenie umiejętności przemawiania i argumentacji prawniczej z ogólnymi technikami wystąpień publicznych służącymi przygotowaniu przykuwających uwagę i odnoszących zamierzony efekt mów końcowych w procesie cywilnym bądź karnym.
  • Prowadzące: 
    – Hanna Wiczanowska – prawniczka i ekspertka z zakresu przemówień publicznych. W okresie październik 2019-luty 2020 r. pracowała w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu. Jej kompetencjom zaufały największe międzynarodowe przedsiębiorstwa, m.in.: Jeronimo Martins Polska S.A., GlaxoSmithKline, Jacobs S.A.  
    - Katarzyna Bruzzanese – trenerka głosu, aktorka, pedagożka i neofilolożka. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy nad głosem z praktykującymi prawnikami, sędziami i wykładowcami. Specjalizuje się w doskonaleniu dykcji, ćwiczeniach impostacji głosu, pracy nad tekstem oraz budowaniu psychologii postaci na potrzeby występowania przed sądem.
  • Termin na rejestrację z niemal 35% rabatem dla członków Izby: 12 stycznia 2022 [kod rabatowy odpowiada nazwie Izby]

 

3. Kurs "The Art and Science of Persuasion: Legal Argumentation for Practicing Lawyers"(weekend 4-5 lutego) 

  • Cel szkolenia: nauczysz się tworzenia przekonujących wypowiedzi (dotyczących zarówno stanu prawnego, jak i faktów), konstruowania argumentów prawnych z wykorzystaniem szeregu perswazyjnych technik oraz naturalnego oddziaływania na odbiorców Twojej wypowiedzi (sąd/podmiot orzekający i przeciwnika procesowego).
  • Prowadzący: Profesor Francis Jay Mootz, absolwent University of Notre Dame (nieustannie w rankingu 25 najlepszych uniwersytetów według US News & World Report, Forbes, Niche i innych), Duke University Graduate School oraz Duke University School of Law (9. najlepszego amerykańskiego uniwersytetu według National Universities). Jest autorem podręczników z zakresu umów handlowych, prawa pracy oraz praktycznej retoryki prawniczej (przedmioty te również wykłada), zaś jego praktyka skupiała się wokół sporów ubezpieczeniowych.
  • Termin rejestracji z niemal 35% rabatem dla członków Izby: 21 stycznia [kod rabatowy odpowiada nazwie Izby]
  • Formularz rejestracji: https://cutt.ly/vTHqfqi 

 

Szczegółowe oferty trzech powyższych szkoleń znajdą państwo pod poniższym linkiem: 

https://drive.google.com/drive/folders/1KGUaBNe4YZ5wqMrvdH3MZYXjEj8H62IW?usp=sharing

Przydatne linki