Stowarzyszenie Center for American Studies (CfAS) zaprosza członków Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie do udziału szkoleniach.

26.05.2023

Stowarzyszenie Center for American Studies (CfAS) ma wielką przyjemność zaprosić członków Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie do udziału w dwóch nowych i wyjątkowo interesujących szkoleniach: “Trade Dress: Protecting Brand Image & Identity” z prof. Uché Ofodile (absolwentką Harvard Law School i University College London) oraz “Insurance Contracts: Litigation, Interpretation, Enforcement” z prof. Francis J. Mootz III  (absolwentem University of Notre Dame i Duke School of Law). Szkolenia odbywają się w dogodnym formacie online na intuicyjnej platformie Zoom.

1. “Trade Dress: Protecting Brand Image & Identity” (środa 12 lipca 17.30-20.30 i czwartek 13 lipca 17.30-20.30 na platformie Zoom)

Czy powtarzający się diamentowy wzór „podwójnego G” Gucci podlega ochronie?

Co z klasycznym kształtem butelki Coca-Coli?

Układem markowego sklepu Apple?

Trade dress to – ogólnie rzecz biorąc – użytkowy wizerunek (szata wizualna) produktu lub szczególny sposób przestrzennej realizacji usługi.

W toku szkolenia poznasz środki ochrony i egzekwowania praw z tytułu dysponowania danym rodzajem trade dress w Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych. Zrozumiesz czym różnią się poszczególne kategorie trade dress, jakie są wymagania dla ich ochrony (m.in. odróżnialność i niefunkcjonalność), czy rejestracja jest wymagana (i jakie są jej zalety), a także sposoby egzekwowanie trade dress.

Dlaczego warto?

• Poznasz kluczowe regulacje chroniące trade dress w Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych.

• Poznasz najważniejsze zalety i wyzwania związane z ochroną trade dress.

• Poznasz najczęstsze błędy popełniane przez przedsiębiorstwa w zakresie trade dress i ocenisz, czy poszukiwanie ochrony trade dress jest opłacalną strategią.

Prowadząca:

Profesor Uché Ofodile jest absolwentką Harvard Law School i University College London. W latach 2021-2022 była Senior Fellow w Kennedy School of Government na Harvard University. Jest autorką licznych rozdziałów książkowych, artykułów i esejów.

Koszt udziału:

Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr I (czyli do 23.59 dnia 5 lipca 2023*) koszt udziału w kursie to 249 PLN.

Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr II, koszt udziału w kursie to 349 PLN.

Link do e-płatności (BLIK, Przelewy24, karta):

*Warunkiem rejestracji w danej puli jest rejestracja oraz uiszczenie opłaty za kurs we wskazanym terminie.

Pełny opis szkolenia i rejestracja:

2. “Insurance Contracts: Litigation, Interpretation, Enforcement”  (piątek 26 sierpnia 17.30-20.30 i sobota 27 sierpnia 15.30-18.30, platforma Zoom)

– Zgłębisz tajniki sporządzania i egzekwowania umów ubezpieczeniowych oraz prowadzenia wynikających z nich sporów.

– Zdobędziesz wiedzę na temat skomplikowanego świata umów ubezpieczeniowych, w tym przyznawania odszkodowań za naruszenie umowy.
– Opanujesz zasady analizy ryzyka ubezpieczeniowego i dowiesz się, jak sporządzać, interpretować i egzekwować umowy ubezpieczeniowe – w tym te anglojęzyczne.

Prowadzący:

Profesor Francis J. Mootz III jest absolwentem University of Notre Dame, Duke University Graduate School oraz Duke University School of Law. Pełnił funkcję konsultanta-eksperta w niezliczonych sprawach ubezpieczeniowych. W latach 2006-2021 pełnił funkcję członka Rady Komisarzy ds. Ujednolicania praw stanowych (Uniform State Laws), a w 2012 roku został wybrany na członka prestiżowego American Law Institute.

Koszt udziału:

Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr I (czyli do 23.59 dnia 17 sierpnia 2023*) koszt udziału w kursie to 249 PLN.

Link do e-płatności (BLIK, Przelewy24, karta):

Link do rejestracji na szkolenie:

Szkolenie Insurance Contracts.pdf
Szkolenie Trade Dress.pdf