Projekt: "Szkoła Doskonalenia Praktyków Prawa. Detencja migracyjna"

22.12.2022

Stowarzyszenie Interwencji Prawnej organizuje pilotażowy projekt "Szkoła Doskonalenia Praktyków Prawa. Detencja migracyjna", finansowany przez Danish Refugee Council, patronat nad Szkołą objęła Komisja Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Zapraszamy wszystkich prawników i prawniczki, gotowych zaangażować się w obronę praw cudzoziemców pozbawionych wolności ze względów migracyjnych. Zapraszamy osoby chętne rozwijać swoją wiedzę i kompetencje w zakresie litygacji strategicznej oraz praw osób migrujących umieszczonych w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

Celem Szkoły jest przygotowanie praktyków prawa do litygacji przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, jak również do postępowań przed polskimi sądami w sprawie zadośćuczynienia za niesłuszne pozbawienie wolności cudzoziemców.  Uczestnicy i uczestniczki Szkoły w trakcie jej trwania otrzymają kompleksowe wsparcie mentoringowe przy wszczynaniu i prowadzeniu ww. spraw.

Szczegółowy opis oferty szkoleniowej i oferowanego wsparcia wraz z harmonogramem znajdą Państw w załączonym zaproszeniu.

Za udział w Szkole doskonalenia praktyków prawa adwokaci, radcowie prawni oraz aplikanci mogą otrzymać po 2 punkty szkoleniowe za udział w każdym z wykładów (łącznie 24 punkty za udział we wszystkich wykładach).

Udział w Szkole jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmujemy do 1.01.2023 za pomocą linku:  https://forms.gle/4azsqEu1uKvSHffJ8

Liczba miejsc ograniczona. Z wszystkimi osobami, które zgłosiły chęć uczestnictwa skontaktujemy się  drogą mailową najpóźniej do 8.01.2023.

Szkoła Doskonalenia Praktyków Prawa. Detencja migracyjna-zaproszenie do uczestnictwa_wersja finalna.pdf