Krajowa Izba Radców Prawnych zaprasza do wzięcia udziału w seminarium dotyczącym prawa do posiadania broni palnej w Stanach Zjednoczonych i Polsce. Odbędzie się ono 19 grudnia o godz. 17.30, w formie online. Organizatorem wydarzenia jest Komisja Zagraniczna KRRP.

Głównymi tematami seminarium, które odbędzie się w języku angielskim, będą dostęp do broni palnej i nowe regulacje dotyczące tej problematyki w Stanach Zjednoczonych. Spotkanie poprowadzi profesor socjologii Brian Phillips z Grand Valley State University (USA), gdzie od 20 lat wykłada kryminologię. Prof. Brian Phillips jako stypendysta Fulbrighta prowadził także zajęcia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Ponadto przez 3 lata nauczał w Pädagogische Hochschule w Schwäbisch Gmünd w Niemczech, uzyskał tytuł magistra na Rutgers University w dziedzinie przemysłowych stosunków pracy i posiada tytuł doktora socjologii na Uniwersytecie Binghamton.

Profesor przedstawi przykłady (case study) oraz skupi się na porównaniu omawianych kwestii także na gruncie polskim. Po wykładzie odbędzie się dyskusja uczestników seminarium i będzie możliwość zadania prowadzącemu pytań.

Problematyka ta jest aktualna także w naszym kraju, m.in. ze względu na coraz większe zainteresowanie dostępem do broni palnej.

Link do zapisów: https://www.webankieta.pl/ankieta/855740/miniseminarium-prawo-do-posiadania-broni-palnej-w-usa-i-polsce.html

Ankieta będzie otwarta do 16 grudnia br. do godz. 14.00.