Konferencja "Zachowania przemocowe w rodzinie" - Kraków 1.03.2019

Prezes Sądu Okręgowego w Krakowie

Zaprasza na

Konferencję "Zachowania przemocowe w rodzinie"

termin – 1 marca 2019 r. (piątek)

czas – 8.4 5 – 13.45

miejsce – Kino Mikro Kraków, ul. Lea 5

adresaci – sędziowie sądów rodzinnych, adwokaci, radcy prawni, kuratorzy w tym społeczni, mediatorzy, ławnicy sądów rodzinnych

Program:

9.00 – przywitanie - PREZES SO / WICEPREZES SO / SSO Zbigniew Zgud

9.10 – krótka zapowiedź filmu – mkb

9.15 – projekcja kina zaangażowanego film prod. francuskiej „Jeszcze nie koniec" 93 min

10.50 – przerwa

Prelegenci

1. 11.05 - Wanda Papu t> owa - Dyrektor Specjalistycznej Przychodni Psychologiczno – Pedagogicznej dla dzieci w wieku przedszkolnym psycholog (30 min) poczucie bezpieczeństwa – potrzeba czy wartość. Prawo dziecka do obydwu rodziców. Dlaczego rodzic chce ograniczyć rolę drugiego rodzica w życiu dziecka - jak to rozpoznać. Obowiązek rodzica sprawującego główną opiekę wspierania dziecka w kontaktach z drugim rodzicem. Co oznacza, jeśli dziecko mówi, że nie chce się spotykać z rodzicem.
  2. 11.35 – Jerzy Szczepaniec – Niebieska Linia/ Specjalista ds. Przemocy (30 min) Przemoc w rodzinie. Przemoc w stosunku do współmałżonka a przemoc do współmałżonka i dzieci – jak to rozpoznać. Przemoc faktyczna a zachowania okołoprzemocowe związane z narastającym konfliktem w kontekście rozstania pary/walki o dziecko.
  3. Pytania i odpowiedzi,

12.15 – przerwa

1. 12.30 - sędzia sądu rodzinnego – (30 min) Problem przemocy z perspektywy sędziego sądu rodzinnego.
  2. 13.00 mediator Mariola Kontykiewicz-Biei (30 min) Mediacja w obliczu przemocy w rodzinie.
  3. Pytania i odpowiedzi.

Rejestracja uczestników od godz. 8.45 (prosimy o punktualne przybycie)

Liczba godzin zegarowych: 5

Zgłoszenia przyjmuje p. Ewa Żywiecka, Sąd Okręgowy w Krakowie, ul. Przy Rondzie 7, pok. K-317.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w kinie, prosimy o rezerwację uczestnictwa w konferencji do dnia 11 lutego 2019 r. w formie elektronicznej e-mail: ewa.zywiecka@krakow.so.gov.pl lub telefonicznie: (12) 619 59 85